reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Operation Casper” przeciwko nielegalnym operatorom IPTV [wideo]

dodano: 2017-04-11 10:40 | aktualizacja: 2017-06-13 12:38
autor: HP | źródło: Irdeto

Operation Casper piractwo IPTV policja Hiszpańska policja i Europol przeprowadziły udaną akcję wobec jednego z największych w Europie nielegalnych biznesów IPTV. W wyniku wspólnych działań Eurojustu, hiszpańskich specjalistów zajmujących się przestępczością komputerową, angielskiej Premier League i specjalisty ds. zabezpieczeń Irdeto, dokonano najść w 12 lokalizacjach w Hiszpanii i Bułgarii.

Operation Casper piractwo IPTV policja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tak zwana Operation Casper doprowadziła do aresztowania ośmiu osób pod zarzutem nielegalnej dystrybucji 1000 kanałów płatnej telewizji przez dwóch dostawców usług internetowych, za pośrednictwem technologii IPTV. Serwery służące zapewnieniu nielegalnego dostępu do kanałów zostały wyłączone. Skonfiskowano liczne dokumenty obciążające osoby objęte dochodzeniem.

Dochodzenie zostało zainicjowane przez Premier League w ramach starań na rzecz zwalczania nielegalnej redystrybucji transmisji na żywo. Irdeto namierzyło duńskiego obywatela przebywającego w Hiszpanii, posiadającego sieć w Maladze, którą wykorzystywał do nielegalnego rozpowszechniania zaszyfrowanych sygnałów telewizyjnych do tysięcy konsumentów i firm w całej Europie. Odkryto, że ta osoba była przywódcą organizacji przestępczej, która mogła zapewnić wysoką jakość usług pirackich, rywalizujących z ofertami legalnymi.

W ramach Operation Casper odkryto także inną nielegalną organizację z siedzibą w Silistra w Bułgarii, która była obsługiwana przez tę samą sieć przestępczą. W tym przypadku wykorzystywano innego dostawcę internetu. Obaj operatorzy - w Hiszpanii i Bułgarii - byli założeni legalnie i działali w sposób legalny, a jednocześnie wykorzystywali swoje możliwości do świadczenia nielegalnych usług.
 

- Te działania są tylko częścią największej kampanii antypirackiej, którą Premier League przeprowadziła w celu ochrony praw autorskich - powiedział Kevin Plumb, dyrektor ds. legalnych usług w Premier League. - Naloty w Hiszpanii i Bułgarii przez hiszpańską policję i organy ścigania są wyraźnym dowodem, że piractwo IPTV nie będzie tolerowane. Nasz model, podobnie jak w innych branżach, jest oparty na możliwości sprzedaży praw oraz ochrony naszej własności intelektualnej. Dzięki temu kluby mogą inwestować i trenować utalentowanych graczy, budować stadiony światowej klasy oraz wspierać młodzież w szkołach i społecznościach na terenie całego kraju.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2590 zł Więcej...
reklama