SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Operation Casper” przeciwko nielegalnym operatorom IPTV [wideo]

dodano: 2017-04-11 10:40 | aktualizacja: 2017-06-13 12:38
autor: HP | źródło: Irdeto

Operation Casper piractwo IPTV policja Hiszpańska policja i Europol przeprowadziły udaną akcję wobec jednego z największych w Europie nielegalnych biznesów IPTV. W wyniku wspólnych działań Eurojustu, hiszpańskich specjalistów zajmujących się przestępczością komputerową, angielskiej Premier League i specjalisty ds. zabezpieczeń Irdeto, dokonano najść w 12 lokalizacjach w Hiszpanii i Bułgarii.

Operation Casper piractwo IPTV policja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tak zwana Operation Casper doprowadziła do aresztowania ośmiu osób pod zarzutem nielegalnej dystrybucji 1000 kanałów płatnej telewizji przez dwóch dostawców usług internetowych, za pośrednictwem technologii IPTV. Serwery służące zapewnieniu nielegalnego dostępu do kanałów zostały wyłączone. Skonfiskowano liczne dokumenty obciążające osoby objęte dochodzeniem.

Dochodzenie zostało zainicjowane przez Premier League w ramach starań na rzecz zwalczania nielegalnej redystrybucji transmisji na żywo. Irdeto namierzyło duńskiego obywatela przebywającego w Hiszpanii, posiadającego sieć w Maladze, którą wykorzystywał do nielegalnego rozpowszechniania zaszyfrowanych sygnałów telewizyjnych do tysięcy konsumentów i firm w całej Europie. Odkryto, że ta osoba była przywódcą organizacji przestępczej, która mogła zapewnić wysoką jakość usług pirackich, rywalizujących z ofertami legalnymi.

W ramach Operation Casper odkryto także inną nielegalną organizację z siedzibą w Silistra w Bułgarii, która była obsługiwana przez tę samą sieć przestępczą. W tym przypadku wykorzystywano innego dostawcę internetu. Obaj operatorzy - w Hiszpanii i Bułgarii - byli założeni legalnie i działali w sposób legalny, a jednocześnie wykorzystywali swoje możliwości do świadczenia nielegalnych usług.
 

- Te działania są tylko częścią największej kampanii antypirackiej, którą Premier League przeprowadziła w celu ochrony praw autorskich - powiedział Kevin Plumb, dyrektor ds. legalnych usług w Premier League. - Naloty w Hiszpanii i Bułgarii przez hiszpańską policję i organy ścigania są wyraźnym dowodem, że piractwo IPTV nie będzie tolerowane. Nasz model, podobnie jak w innych branżach, jest oparty na możliwości sprzedaży praw oraz ochrony naszej własności intelektualnej. Dzięki temu kluby mogą inwestować i trenować utalentowanych graczy, budować stadiony światowej klasy oraz wspierać młodzież w szkołach i społecznościach na terenie całego kraju.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

899 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

199 zł Więcej...