SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Operation Casper” przeciwko nielegalnym operatorom IPTV [wideo]

dodano: 2017-04-11 10:40
autor: HP | źródło: Irdeto

Operation Casper piractwo IPTV policja Hiszpańska policja i Europol przeprowadziły udaną akcję wobec jednego z największych w Europie nielegalnych biznesów IPTV. W wyniku wspólnych działań Eurojustu, hiszpańskich specjalistów zajmujących się przestępczością komputerową, angielskiej Premier League i specjalisty ds. zabezpieczeń Irdeto, dokonano najść w 12 lokalizacjach w Hiszpanii i Bułgarii.

Operation Casper piractwo IPTV policja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tak zwana Operation Casper doprowadziła do aresztowania ośmiu osób pod zarzutem nielegalnej dystrybucji 1000 kanałów płatnej telewizji przez dwóch dostawców usług internetowych, za pośrednictwem technologii IPTV. Serwery służące zapewnieniu nielegalnego dostępu do kanałów zostały wyłączone. Skonfiskowano liczne dokumenty obciążające osoby objęte dochodzeniem.

Dochodzenie zostało zainicjowane przez Premier League w ramach starań na rzecz zwalczania nielegalnej redystrybucji transmisji na żywo. Irdeto namierzyło duńskiego obywatela przebywającego w Hiszpanii, posiadającego sieć w Maladze, którą wykorzystywał do nielegalnego rozpowszechniania zaszyfrowanych sygnałów telewizyjnych do tysięcy konsumentów i firm w całej Europie. Odkryto, że ta osoba była przywódcą organizacji przestępczej, która mogła zapewnić wysoką jakość usług pirackich, rywalizujących z ofertami legalnymi.

W ramach Operation Casper odkryto także inną nielegalną organizację z siedzibą w Silistra w Bułgarii, która była obsługiwana przez tę samą sieć przestępczą. W tym przypadku wykorzystywano innego dostawcę internetu. Obaj operatorzy - w Hiszpanii i Bułgarii - byli założeni legalnie i działali w sposób legalny, a jednocześnie wykorzystywali swoje możliwości do świadczenia nielegalnych usług.
 

- Te działania są tylko częścią największej kampanii antypirackiej, którą Premier League przeprowadziła w celu ochrony praw autorskich - powiedział Kevin Plumb, dyrektor ds. legalnych usług w Premier League. - Naloty w Hiszpanii i Bułgarii przez hiszpańską policję i organy ścigania są wyraźnym dowodem, że piractwo IPTV nie będzie tolerowane. Nasz model, podobnie jak w innych branżach, jest oparty na możliwości sprzedaży praw oraz ochrony naszej własności intelektualnej. Dzięki temu kluby mogą inwestować i trenować utalentowanych graczy, budować stadiony światowej klasy oraz wspierać młodzież w szkołach i społecznościach na terenie całego kraju.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik DIGITSAT PCM-1210 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

799 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1150 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...