reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wirtualna Polska wygrała spór o markę wp.pl

dodano: 2017-07-10 11:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wirtualnemedia.pl/Wirtualna Polska

WP Wirtualna Polska Grupa Wirtualna Polska poinformowała, że Urząd Patentowy RP udzielił jej prawa ochronnego na znaki towarowe wp i wp.pl. Tym samym zakończyły się trwające wiele lat spory prawne pomiędzy grupą oraz Leszkiem Bogdanowiczem, jednym ze współzałożycieli Wirtualnej Polski.

WP Wirtualna Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Leszek Bogdanowicz rościł sobie prawa do nazw Wirtualna Polska i WP, twierdząc, że jest ich twórcą, a także części portalu WP.pl. Domagał się od grupy, by przestała korzystać z tych marek oraz przygotowanej przez niego części portalu.

Wirtualna Polska to pierwszy polski serwis internetowy, założony w 1995 roku przez Leszka Bogdanowicza, Marka Borzestowskiego i Jacka Kawalca. W kolejnych latach WP stała się własnością Telekomunikacji Polskiej, a później Orange Polska. Ostatecznie, w 2014 roku została zakupiona przez Grupę o2 oraz fundusz Innova Capital.

Leszek Bogdanowicz zaczął spór prawny z Wirtualną Polską w 1999 roku. Jego powództwo zostało oddalone przez sąd pierwszej instancji oraz, w lipcu 2014 roku, sąd apelacyjny. Następnie, w 2015 roku Bogdanowicz wniósł skargę kasacyjną. Jednak Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia tej skargi do rozpoznania. Na taką decyzję nie można było już złożyć zażalenia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable + Twin Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable + 2Legacy marki...

199 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Nowa, polska antena epoksydowa - offset 1,6m w wersji AE...

1600 zł Więcej...
reklama