reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wirtualna Polska wygrała spór o markę wp.pl

dodano: 2017-07-10 11:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wirtualnemedia.pl/Wirtualna Polska

WP Wirtualna Polska Grupa Wirtualna Polska poinformowała, że Urząd Patentowy RP udzielił jej prawa ochronnego na znaki towarowe wp i wp.pl. Tym samym zakończyły się trwające wiele lat spory prawne pomiędzy grupą oraz Leszkiem Bogdanowiczem, jednym ze współzałożycieli Wirtualnej Polski.

WP Wirtualna Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Leszek Bogdanowicz rościł sobie prawa do nazw Wirtualna Polska i WP, twierdząc, że jest ich twórcą, a także części portalu WP.pl. Domagał się od grupy, by przestała korzystać z tych marek oraz przygotowanej przez niego części portalu.

Wirtualna Polska to pierwszy polski serwis internetowy, założony w 1995 roku przez Leszka Bogdanowicza, Marka Borzestowskiego i Jacka Kawalca. W kolejnych latach WP stała się własnością Telekomunikacji Polskiej, a później Orange Polska. Ostatecznie, w 2014 roku została zakupiona przez Grupę o2 oraz fundusz Innova Capital.

Leszek Bogdanowicz zaczął spór prawny z Wirtualną Polską w 1999 roku. Jego powództwo zostało oddalone przez sąd pierwszej instancji oraz, w lipcu 2014 roku, sąd apelacyjny. Następnie, w 2015 roku Bogdanowicz wniósł skargę kasacyjną. Jednak Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia tej skargi do rozpoznania. Na taką decyzję nie można było już złożyć zażalenia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub analogowego AV...

690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama