reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny: Tianmen Shan [ 天門山] - Brama do Nieba

dodano: 2017-07-21 11:23 | aktualizacja: 2017-07-21 16:01
autor: Justyna Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Tianmen Shan Chiny Góra Tianmen (Tianmen Shan) to góra położona w parku narodowym Tianmen Mountain National Park w Zhangjiajie, w północno-zachodniej części prowincji Hunan, w Chinach. To część słynnego Zhangjiajie, czyli gór Avatara, nazywanych tak dla uproszczenia po tym, gdy w tej okolicy kręcono słynne sceny z filmu „Avatar”. Najłatwiej tam dojechać koleją z Pekinu, Changsha lub Szanghaju, choć w okolicy jest też lotnisko.

Tianmen Shan mapa Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Autobus jedzie serpentyną niemal pod samą górę, po drodze są duże skarpy. Niektórzy mało obeznani z chińskim stylem jazdy mogą się przestraszyć, że kierowca może zjechać w przepaść, ale warto im zaufać, bo znają trasę, a widoki są niezapomniane.
 

Po dotarciu na górę mamy dwie opcje. Albo wyjście schodami tradycyjnymi lub skorzystanie ze schodów ruchomych. Większość Chińczyków wybiera schody ruchome, więc warto wybrać opcję, gdzie jest ich mniej (to najlepsza strategia na zwiedzanie czegokolwiek w Chinach).
 
Schody prowadzące do Tianmen Shan
Schody ruchome

Największą atrakcją jest właśnie Tianmen Shan (Brama do Nieba), bo całe pokolenia ludzi w Hunan uważały, że Tianmen Shan był królestwem bogów. Według legendy, to tu bogowie spotykają się ze śmiertelnym światem. Zwykle dochodzi się tam po 999 schodach albo w oślepiającym słońcu, albo w gęstej mgle, zawsze widok jest niesamowity. Najlepiej wybrać się tam między kwietniem i październikiem, bo jest najlepsza pogoda na wycieczki, ale w zimie jest znowu fascynująca sceneria ze śniegiem i mgłą.
 
Most
Widok spod świątyni

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z kodekiem wideo HEVC/H.265. Wbudowana satelitarna głowica...

1299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1750 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...
reklama