reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brexit: 1000 kanałów będzie musiało przenieść licencje?

dodano: 2017-09-18 10:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews/EMP

Brexit TV telewizja telewizor Brexit może oznaczać, że nadawcy ponad 1000 kanałów telewizyjnych, skierowanych na międzynarodowe rynki, będą musieli przenieść licencje do innych krajów. Aktualnie nadawcy ci posiadają licencję regulatora medialnego Ofcom.

Brexit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Expert Media Parners (EMP) przeprowadził szeroko zakrojone badania w całej Unii Europejskiej i Europejskim Obszarze Gospodarczym, aby sprawdzić, które kraje oferują najlepsze warunki dla aktualnych licencjobiorców Ofcomu. Badania EMP i UK Television Industry opublikowane na początku tego roku wykazały, że ponad 1.000 kanałów telewizyjnych może wymagać przeniesienia licencji poza terytorium Wielkiej Brytanii.
 

- Prowadziliśmy pogłębione dyskusje z regulatorami, rządami, nadawcami kanałów, operatorami i prawnikami z całej Europy - powiedział Ed Hall z EMP. - Zabrane przez nas dane są szczegółowe i ważne oraz mają kluczowe znaczenie dla kanałów, które nadają w Unii Europejskiej. Ta lista to bardzo prawdopodobny scenariusz tego, co może się wydarzyć.

EMP oparł swoje badania na wielu czynnikach, w tym na otoczeniu regulacyjnym, łatwości prowadzenia działalności gospodarczej, ramach prawnych i barierach językowych w poszczególnych krajach.

Top 5 krajów, do których według EMP najlepiej przenieść licencję po Brexitie:
1) Holandia
2) Irlandia
3) Estonia
4) Malta
5) Belgia
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Opticum Robust

Bardzo tani pojedynczy konwerter Universal Single firmy Opticum Robust. Niski...

13 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Antena AX 1000+ Combo LTE ProLine dla MUX 8

Nowy model anteny dla naziemnej TV cyfrowej - szerokopasmowa antena...

89 zł Więcej...
reklama