reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Władze Turkmenistanu zdejmują anteny z budynków

dodano: 2017-10-09 19:44
autor: RO | źródło: telesputnik.ru/hronikatm.com

Turkmenistan W stolicy Turkmenistanu, Aszchabadzie, wznowiono rozbiórkę anten satelitarnych. Demontaż odbywa się bez uprzedzenia, a w wielu przypadkach – nawet podczas nieobecności właścicieli sprzętu. Choć mieszkańcy liczyli na ulgę po Igrzyskach Azjatyckich, to wymagania władz odnośnie wyglądu stolicy stały się jeszcze bardziej restrykcyjne. Z budynków znikają nie tylko anteny, ale też suszarki, osłony i żaluzje zewnętrzne z okien.

Turkmenistan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podaje portal Kronika Turkmenistanu, po mieście jeżdżą brygady robotników i szukają "zbędnych" instalacji i urządzeń, które mają zostać zdemontowane. Portal zauważa, że wcześniej turkmeńskie władze usuwały anteny satelitarne z fasad domów widocznych z ulicy, a teraz ten wymóg stosuje się do anten zainstalowanych z drugiej strony budynków (podwórza).

Przymusowy demontaż indywidualnych zestawów satelitarnych w Aszchabadzie miał miejsce w marcu tego roku. W zastępstwie dla gospodarstw domowych podłączano telewizję kablową z ograniczoną ilością kanałów.

Władze postanowiły zrobić Aszchabad i dziedzińce zbliżone do idealnego obrazu, gdzie ludzie nie oglądają telewizji satelitarnej, nie suszą ubrań na balkonie, nie mają zainstalowanych krat w oknach, ponieważ nie boją się złodziei, nie siedzą do późna na podwórkach i nie spacerują nocą. Na podwórkach ma być tylko asfalt, beton i żadna roślinność!

- skomentował jeden z oburzonych rozmówców dla portalu Kronika Turkmenistanu


Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Miernik Megasat HD3 Compact dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem CNR,...

429 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...
reklama