reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nadawcy z MUX 8 chcieli miejsca w MUX 5

dodano: 2017-11-08 12:45
autor: Jerzy Kruczek | źródło: press.pl

NTC antena naziemna DVB-T Nadawcy kanałów Metro, Nowa TV, Telewizja WP, Zoom TV, które są dostępne w MUX 8, wystąpili do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę warunków koncesji. Chodzi o możliwość nadawanie w ramach planowanego MUX 5 naziemnej telewizji cyfrowej. Jednak KRRiT nie wyraziła na to zgody. Teraz nadawcy zwrócili się do regulatora o obniżenie opłaty za koncesję naziemną, informuje press.pl.

NTC naziemna telewizja cyfrowa DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółki Green Content, WP1, Cable Television Networks & Partners i TV Spektrum wystąpiły do KRRiT o zmianę warunków technicznych koncesji. Chciały dodać do nich możliwość rozpowszechniania programów na planowanym MUX 5 w paśmie UHF (nie VHF jak MUX 8). KRRiT odmówiła zmian w koncesji, bo – jak wyjaśnił przewodniczący Rady Witold Kołodziejski – wymagałoby to nowego postępowania koncesyjnego. Z ustaleń „Presserwisu” wynika, że nadawcy wystąpiły teraz do KRRiT o zmniejszenie opłat za koncesję MUX 8. Obecnie za 10 lat nadawania muszą płacić 13,5 mln zł.

Leszek Kozioł, wiceprezes Time SA z Grupy ZPR Media, uważa, że pasmo trzecie nie powinno być wykorzystywane dla ogólnopolskiego multipleksu telewizyjnego. MUX 5 będzie miał lepsze warunki techniczne niż ma MUX 8 i dotrze do większej liczby odbiorców, dodał Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA. Natomiast zdaniem Michała Siegiedy, rzecznika WP, nie jest żadną tajemnicą, że zasięg techniczny MUX 8 jest daleki od oczekiwań i w związku z tym wszystkim nadawcom obecnym na tym multipleksie zależy, aby ramy biznesowe dostosować do rzeczywistości.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 - S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

850 zł Więcej...

Konwerter Unicable Legacy Single LNB Chess

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

140 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama