reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Jazz ruszy 20 lutego. Gdzie dostępny?

dodano: 2018-01-04 11:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wirtualnemedia.pl

Jazz Television Nowy kanał telewizyjny Jazz, który posiada już koncesję KRRiT, wystartuje 20 lutego 2018 roku, dowiedziały się wirtualnemedia.pl. Jednak próbna emisja ma rozpocząć się już w styczniu. Jak sama nazwa wskazuje, stacja ma się skupiać na muzyce jazzowej.

Jazz Television


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Muzyka jazzowa będzie wypełniała 80 proc. czasu antenowego części muzycznej kanału. Reszta tego czasu zostanie przeznaczona na muzykę współczesną oraz improwizowaną. Natomiast w części publicystycznej kanału Jazz znajdą się wywiady, programy edukacyjne, techniczne, wydawnicze i warsztaty. Tematyka programów będzie obejmowała muzykę, sztukę i kulturę. W planach są audycje o muzykologii i instrumentalistyce. Nie zabraknie relacji z koncertów i festiwali, a także spotkań z wybitnymi osobistościami.
 

- Chcemy tworzyć medium kulturalne i eleganckie, które odda sprawiedliwość zaniedbywanym w Polsce fanom jazzu ale również otworzy oczy i uszy tym którzy dotąd z tym gatunkiem nie mieli zbyt wiele wspólnego - powiedziała Agnieszka Bania, szefowa kanału (za wirtualnemedia.pl).

Jak dodaje Agnieszka Bania, telewizja Jazz będzie tworzona przez młody i elastyczny zespół ludzi kreatywnych i otwartych. Stacja będzie finansowana z własnych środków nadawcy, firmy Berenikafilm należącej do Agnieszki Bani.

Gdzie kanał Jazz będzie dostępny?
Na początku nadawania stacja będzie dostępna wyłącznie w sieci Vectra. Jednak prowadzone są już rozmowy z innymi operatorami na temat dołączenia kanału Jazz do ofert.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

950 zł Więcej...
reklama