reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Jazz ruszy 20 lutego. Gdzie dostępny?

dodano: 2018-01-04 11:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wirtualnemedia.pl

Jazz Television Nowy kanał telewizyjny Jazz, który posiada już koncesję KRRiT, wystartuje 20 lutego 2018 roku, dowiedziały się wirtualnemedia.pl. Jednak próbna emisja ma rozpocząć się już w styczniu. Jak sama nazwa wskazuje, stacja ma się skupiać na muzyce jazzowej.

Jazz Television


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Muzyka jazzowa będzie wypełniała 80 proc. czasu antenowego części muzycznej kanału. Reszta tego czasu zostanie przeznaczona na muzykę współczesną oraz improwizowaną. Natomiast w części publicystycznej kanału Jazz znajdą się wywiady, programy edukacyjne, techniczne, wydawnicze i warsztaty. Tematyka programów będzie obejmowała muzykę, sztukę i kulturę. W planach są audycje o muzykologii i instrumentalistyce. Nie zabraknie relacji z koncertów i festiwali, a także spotkań z wybitnymi osobistościami.
 

- Chcemy tworzyć medium kulturalne i eleganckie, które odda sprawiedliwość zaniedbywanym w Polsce fanom jazzu ale również otworzy oczy i uszy tym którzy dotąd z tym gatunkiem nie mieli zbyt wiele wspólnego - powiedziała Agnieszka Bania, szefowa kanału (za wirtualnemedia.pl).

Jak dodaje Agnieszka Bania, telewizja Jazz będzie tworzona przez młody i elastyczny zespół ludzi kreatywnych i otwartych. Stacja będzie finansowana z własnych środków nadawcy, firmy Berenikafilm należącej do Agnieszki Bani.

Gdzie kanał Jazz będzie dostępny?
Na początku nadawania stacja będzie dostępna wyłącznie w sieci Vectra. Jednak prowadzone są już rozmowy z innymi operatorami na temat dołączenia kanału Jazz do ofert.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

279 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Konwerter Single Opticum Robust

Bardzo tani pojedynczy konwerter Universal Single firmy Opticum Robust. Niski...

13 zł Więcej...
reklama