reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agora sprzeda udziały w Stopklatce?

dodano: 2018-03-07 16:49 | aktualizacja: 2018-03-07 20:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Agora/satkurier.pl/Kino Polska

Stopklatka TV od 14.04.2017 Agora podpisała z Kino Polska TV list intencyjny dotyczący potencjalnego kupna przez Kino Polska TV całości posiadanych przez Agorę akcji w spółce Stopklatka, nadawcy kanału Stopklatka TV. Agora i Kino Polska mają teraz prowadzić negocjacje dotyczące zasad i warunków przeprowadzenia rozważanej transakcji.

Stopklatka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie Agory, list Intencyjny nie stanowi wiążącego zobowiązania do przeprowadzenia transakcji i obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku.

Aktualnie Agora posiada około 41,14 proc. ogólnej liczby akcji i głosów w Stopklatce. Natomiast Kino Polska TV ma 41,50 proc. udziałów, Hakan Atlan 14,88 proc., a pozostali akcjonariusze 2,48 proc. udziałów.

Przeprowadzenie transakcji oznaczałoby zakończenie inwestycji w Stopklatce przez Agorę i zaprzestanie prowadzenia działalności w zakresie naziemnej telewizji cyfrowej. Warto dodać, że Agora sprzedała w ubiegłym roku już kanał Metro - do Discovery. Za to Agora poinformowała dzień przed podpisaniem listu intencyjnego z Kino Polska TV, że wchodzi na rynek gastronomiczny.

Stopklatka TV to kanał filmowy dostępny w MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, a także w ofertach platform satelitarnych i sieci kablowych. Wystartował 15 marca 2014 roku.
 

- Jest to kolejny krok w kierunku implementacji i realizacji strategii grupy Kino Polska stania się jedną z pięciu największych grup medialnych w Polsce - mówi Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska. - Pozwoli to znacząco podnieść wartość skonsolidowanych przychodów grupy i uzyskać szereg korzyści płynących z synergii w obszarze kosztów i możliwości integracji pewnych obszarów operacyjnych tego kanału i grupy Kino Polska, która w swoim portfolio ma kilkanaście kanałów o podobnej tematyce. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie znacznego przyrostu widzów i przychodów reklamowych z segmentu kanałów DTT - dodaje Kisielewski.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Combo

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

850 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...
reklama