reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AT&T przejmie Time Warner za 85 mld dol.

dodano: 2018-06-13 13:40 | aktualizacja: 2018-06-15 12:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

AT&T Time Warner Sędzia federalny Stanów Zjednoczonych zatwierdził połączenie amerykańskiego giganta telekomunikacyjnego AT&T z koncernem medialnym Time Warner. Należy to uznać za poważny cios dla administracji Trumpa, która głośno potępiła potencjalną transakcję.

AT&T Time Warner


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sędzia Richard Leon powiedział, iż obiekcje rządu „opierają się na niewłaściwych wyobrażeniach” i przestrzegł przed apelacją. - Mam nadzieję, że rząd wykaże się mądrością i odwagą (przyp. red.: by nie blokować dłużej transakcji) - zaznaczył.

Orzeczenie wydano około 20 miesięcy po tym, jak AT&T po raz pierwszy ogłosiło plany kupienia Time Warner za prawie 85 mld dol. Transakcja ma na celu połączenie biznesów mobilnych, DTH i internetowych firmy AT&T z istotnymi aktywami Time Warner, obejmującymi m.in. kanały HBO i CNN oraz wytwórnię filmową Warner Bros.
 

- Cieszymy się, że po przeprowadzeniu pełnego i rzetelnego procesu sądowego kategorycznie odrzucono wniosek rządu o zablokowanie naszego połączenia z Time Warner - powiedział David McAtee, główny radca prawny AT&T. - Dziękujemy sądowi za dokładne i terminowe zbadanie dowodów, a także pochwalamy naszych kolegów z Departamentu Sprawiedliwości za ich oddaną reprezentację rządu. Z niecierpliwością czekamy na zamknięcie fuzji do 20 czerwca, abyśmy mogli zacząć dostarczać konsumentom rozrywkę wideo, która jest tańsza, bardziej mobilna i innowacyjna.

Decyzja sędziego federalnego prawdopodobnie zostanie zinterpretowana przez operatora kablowego Comcast jako zielone światło do rozpoczęcia starań o przejęcie aktywów Foxa.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Zabezpieczenie przepięciowe Axing

Proste i skuteczne zabezpieczenie sprzętu TV/SAT przed piorunami i zewnętrznymi...

30 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...
reklama