reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Litwa wzywa UE do blokowania rosyjskich kanałów

dodano: 2018-06-26 20:17
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Stop Szef MSZ Republiki Litewskiej Linas Linkeviczius wezwał Unię Europejską do podjęcia niezbędnych środków w celu zapewnienia, aby kanały telewizyjne uczynić niedostępnymi dla europejskiego widza, które on uzna za propagandowe. Z takim oświadczeniem wystąpił na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Luksemburgu.

rosyjska telewizja Rosja TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Linkevicziusa niezbędne jest zamknięcie drogi niektórym propagandowym kanałom telewizyjnym Rosji, które nadają z niektórych krajów członkowskich UE z wykorzystaniem luk w podstawie prawa europejskiego.

W lutym Litwa zobowiązała retransmitujące firmy na 12 miesięcy do ograniczenia w nadawaniu kanału RTR Planeta. Według szefa litewskiej komisji radia i telewizji, regulator uznał, że wiele programów tej stacji zawierało treści akcentowane na podżeganie do nienawiści, narodowej niezgody i propagandy wojny.

Rosyjskie kanały telewizyjne na Litwie są dostępne tylko dla abonentów sieci kablowych i właścicieli anten satelitarnych.

Sieci kablowe na żądanie regulatora okresowo zawieszają retransmisję jednego lub innego kanału za wypowiedzi w programach dyskusyjnych, które są sprzeczne w wymogami prawa kraju. Niektórzy nadawcy, zarejestrowani w krajach UE, zdołali wcześniej zakwestionować żądania regulatora.

Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...
reklama