29.05 PGE Turów - Stelmet w Polsacie Sport News

dodano: 2014-05-26 10:59 | aktualizacja: 2014-05-26 11:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TBL

Polsat Sport News Stelmet dołącza do PGE Turowa Zgorzelec w wielkim finale Tauron Basket Ligi. Mistrzowie wygrali w piątym meczu półfinałowym play-off z Treflem Sopot 86:65 i zwyciężyli całą serię 3:2. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Przemysław Zamojski z 19 punktami.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Dopiero w połowie pierwszej kwarty Stelmet zbudował małą przewagę. Po trójce Przemysława Zamojskiego zielonogórzanie wygrywali pięcioma punktami. W Treflu bardzo ofensywnie usposobiony był Adam Waczyński, ale jego akcje nie doprowadziły do remisu. Dzięki rzutom wolnym Lance’a Jetera goście zbliżyli się jednak na jeden punkt. Mimo tego, to gospodarze wygrali pierwszą kwartę - po akcji Mantasa Cesnauskisa było 26:22. Sopocianie w drugiej części meczu kilkakrotnie zbliżali się na dwa punkty, ale nadal to mistrzowie kontrolowali sytuację na parkiecie. Ekipa trenera Dariusa Maskoliunasa nie potrafiła zatrzymać Przemysława Zamojskiego. Dodatkowo dobrze grał Łukasz Koszarek. Po jego akcji Stelmet prowadził po pierwszej połowie 45:36.

W trzeciej kwarcie Stelmet wykorzystał brak skuteczności w sopockiej ekipie i bardzo szybko zdobył 15 punktów przewagi dzięki trafieniu Łukasza Koszarka. Pod koniec tej części meczu straty starali się zmniejszać Michał Michalak i Sarunas Vasiliauskas, ale to nie wystarczało na zielonogórzan. Ostatnią kwartę zespół prowadzony przez trenera Mihailo Uvalina rozpoczął od serii 9:0 i po rzucie z dystansu Aarona Cela prowadził już 71:48. Od tego momentu goście nie potrafili już nawiązać walki z mistrzami. Ostatecznie Stelmet wygrał całe spotkanie 86:65 i tym samym awansował do wielkiego finału Tauron Basket Ligi, gdzie zagra z PGE Turowem Zgorzelec.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Przemysław Zamojski, który rzucił 19 punktów. Po 12 punktów dołożyli Adam Hrycaniuk i Christian Eyenga. W ekipie Trefla wyróżniał się Yemi Gadri-Nicholson z 11 punktami.

Terminarz finału (do czterech zwycięstw):

PGE Turów Zgorzelec – Stelmet Zielona Góra, mecz 1: 29 maja 2014 roku, czwartek, godz. 20.00 (transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.30)

PGE Turów Zgorzelec – Stelmet Zielona Góra, mecz 2: 31 maja 2014 roku, sobota, godz. 20.00 (transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.30)

Stelmet Zielona Góra – PGE Turów Zgorzelec, mecz 3: 3 czerwca 2014 roku, wtorek, godz. 20.00 (transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.30)

Stelmet Zielona Góra – PGE Turów Zgorzelec, mecz 4: 5 czerwca 2014 roku, czwartek, godz. 20.00 (transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.30)

PGE Turów Zgorzelec – Stelmet Zielona Góra, ew. mecz 5: 8 czerwca 2014 roku, niedziela, godz. 20.00

Stelmet Zielona Góra – PGE Turów Zgorzelec, ew. mecz 6: 11 czerwca 2014 roku, środa

PGE Turów Zgorzelec – Stelmet Zielona Góra, ew. mecz 7: 14 czerwca 2014 roku, sobota