reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

PULS 2: „Nieustraszeni bracia Grimm” i „Miś Yogi”

dodano: 2014-06-28 14:55 | aktualizacja: 2014-06-28 16:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls

Puls 2 Na dni 12-18 lipca 2014 roku telewizja PULS 2 przygotowała wiele nowości w swojej ofercie programowej skierowanej do całej rodziny. Na antenie pojawią się nowe seriale dla najmłodszych widzów: „Świat według Ludwiczka”, „Kotopies” i „Miś Yogi” oraz nowe odcinki animacji: „Wspaniałe zwierzaki”, „Było sobie życie” i „Wojownicze Żółwie Ninja”. Dla młodych widzów stacja przygotowała także pełnometrażowe propozycje, a wśród nich animacje: „Pamiętniki Barbie”, „Kot w butach” oraz filmy z cyklu Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: „Roszpunka” i „Kot w butach”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątkowe (18 lipca br.) popołudnie na widzów czeka seria filmów, wśród nich propozycje dla młodzieży - „Pan Samochodzik i praskie tajemnice” i „Winnetou i Old Firehand”, a wieczorem „Nieustraszeni Braci Grimm” z Heathem Ledgerem, Mattem Damonem i Monica Bellucci w obsadzie. - W weekend (12-13 lipca br.) fani dokumentów aukcyjnych nie będą się nudzić, czekają na nich nowe odcinki seriali: „Handlarz doskonały”, „Gwiazdy lombardu”, „Łowcy okazji” - zapowiada nadawca.

Propozycje kanału PULS 2 od 12 do 18 lipca 2014 roku:

Filmy:

„Tata w tarapatach” („Daddy Cool”)
komedia, Francja 2007, reż. François Desagnat, Thomas Sorriaux, występują: Daniel Auteuil, Juliette Lamboley, François Damiens
emisja: sobota, 12 lipca 2014 roku o 22:00

Phillipe mieszka we Francji. Pewnego dnia dowiaduje się, że ma nastoletnią córkę o imieniu Eglantine - owoc dawnego związku z Amerykanką. Postanawia nadrobić zaległe lata i lepiej ją poznać. Wyrusza do Stanów Zjednoczonych. Na miejscu okazuje się, że jego wyobrażenia na temat relacji ojciec-córka mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

„Pan Samochodzik i praskie tajemnice”
familijny, Polska, Czechosłowacja 1988, reż. Kazimierz Tarnas, występują: Marek Wysocki, Jana Nagyová, Leon Niemczyk, Jadwiga Chojnacka, Ludwik Benoit
emisja: piątek, 18 lipca 2014 roku o 15:30

W Polsce zostaje skradziona wartościowa książka, która niebawem odnajduje się w praskim antykwariacie. Zaintrygowany tym faktem Tomasz, czyli pan Samochodzik, z wykształcenia historyk sztuki, detektyw z zamiłowania, razem z przyjaciółmi wyjeżdża do stolicy Czechosłowacji. Przypuszcza bowiem, że z książką może wiązać się jakaś tajemnica. Przeczucie go nie myli.

„Winnetou i Old Firehand” („Winnetou Und Sein Freund Old Firehand”) - premiera
przygodowy, Jugosławia, RFN 1966, reż. Alfred Vohrer, występują: Pierre Brice, Rod Cameron, Marie Versini
emisja: niedziela, 13 lipca 2014 roku o 10:00, piątek, 18 lipca 2014 roku o 17:10

„Winnetou i Old Firehand” to kolejna część przygód dzielnego wodza Winnetou. Bohater filmu, szlachetny Apacz Winnetou, wraz z białym pionierem zwanym Old Firehand walczą o pokój na ziemiach odebranych Indianom. Banda Sillersa napada na ludność zamieszkującą obszar na granicy między Teksasem a Nowym Meksykiem. Atakują czerwonoskórych, dla rozrywki zabijając kilku z nich. Aby zapobiec krwawym zabawom i ukarać bandę, Winnetou wraz z siostrą Nscho-tschi i Old Firehandem jadą do miasta, aby tam szukać sprawiedliwości.

„Nieustraszeni bracia Grimm” („Brothers Grimm”) - premiera
przygodowy, Czechy, USA, Wielka Brytania 2005, reż. Terry Gilliam, występują: Heath Ledger, Matt Damon, Monica Bellucci, Peter Stormare
emisja: piątek, 18 lipca 2014 roku o 19:05

Bohaterami filmu „Nieustraszeni braci Grimm” są dwaj bracia, oszuści - Jakub i Wilhelm Grimm, którzy podróżują od wioski do wioski, przekonując mieszkańców, że muszą poddać się egzorcyzmom, które wypędzą z ich domów potwory. Problem pojawia się w momencie, gdy bohaterowie odkrywają, że w jednej z wiosek mieszkają prawdziwe zjawy...

Dla dzieci i młodzieży:

„Pamiętniki Barbie” („Barbie Diaries”)
animacja, USA 2006, reż. Eric Fogel, Kallen Kagen
emisja: poniedziałek, 14 lipca 2014 roku o 16:00

Barbie wciela się postać nastolatki. Właśnie zaczyna się nowy rok szkolny i dziewczyna aktywnie uczestniczy w życiu uczelni, gra w zespole muzycznym i pracuje w szkolnej stacji TV. Jej największym marzeniem jest jednak randka z Toddem - najprzystojniejszym chłopakiem w szkole, który nie wie jeszcze o jej istnieniu. W zdobyciu serca chłopaka ma jej pomóc magiczny pamiętnik i bransoletka.

„Kot w butach” („Pussi'n boots”)
animacja, Japonia 1969, reż. Kimio Yabuki, Krzysztof Nawrot (reż. wersji polskiej)
emisja: wtorek, 15 lipca 2014 roku o 16:00

Po śmierci taty bracia Piotrusia wyrzucają go na bruk. Pomocy udziela chłopcu sprytny kot Perro. Okazuje się, że sympatyczny zwierzak ma poważne kłopoty. Za przyjaźń z myszami król kotów wydał na niego wyrok śmierci. Teraz Perro musi ukrywać się przed wysłannikami króla. Niebawem przyjaciele docierają do siedziby złego czarnoksiężnika, który chce zmusić piękną księżniczkę Rosę do ślubu. Postanawiają jej pomóc.

„Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Kot w butach” („Grimm's Finest Fairy Tales: Puss in boots”)
baśń, Niemcy 2009, reż. Christian Theede, występują: Jennifer Ulrich, Roman Knizka, Kai Wiesinger, Jürgen Tarrach, Jan Fedder, Jacob Matschenz
emisja: środa, 16 lipca 2014 roku o 16:00

Gdy umiera biedny młynarz jego majątek zostaje rozdzielony pomiędzy trzech synów. Dwaj starsi otrzymują młyn i osła. Najmłodszy - Hans po ojcu dziedziczy tylko kota Minkusa. Na szczęście, sprytny kot  już niedługo pomoże mu zdobyć majątek i serce królewskiej córki.

„Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Roszpunka” („Grimm's Finest Fairy Tales: Rapunzel”)
baśń, Niemcy 2009, reż. Bodo Fürneisen, występują: Suzanne von Borsody, Antje Westermann, Boris Aljinovic, Piet Klocke, Dieter Montag, Luisa Wietzorek, Jaime Ferkic
emisja: czwartek, 17 lipca 2014 roku o 16:00

Śliczna dziewczyna, nazwana Roszpunką, żyje uwięziona przez złą czarownicę w wieży bez schodów i drzwi. Jedynie wiedźma, może dostać się do Roszpunki, wspinając się po jej długich włosach. Pewnego dnia, pod wieżę trafia Książe, który zakochuje się w tajemniczej dziewczynie.

„Świat według Ludwiczka” („Life With Louie”) - premiera
animacja, USA 1998
emisja: od poniedziałku do piątku (od 15 lipca 2014 roku) o 9:00 i 18:00

Serial opowiada o przygodach Ludwiczka Andersona, chłopca z wielodzietnej, niezbyt bogatej rodziny. Ludi, tak na niego wszyscy mówią, nie należy do najchudszych dzieci. Bez jedzenia świat nie ma dla niego sensu. Lubi spotykać się z kolegami, grać z nimi w piłkę w czasie rozgrywek baseballowych, rzucać się śnieżkami w zimie i jeździć na rowerach. Niestety, często przeszkadza mu w tym jego młodszy brat Tommy. Ojciec Ludiego, Andy, pracuje w fabryce traktorów. Mama Ludwiczka jest typową gospodynią domową i ciągle gotuje.

„Wojownicze Żółwie Ninja” („Teenage Mutant Ninja Turtles”)
animacja, USA 2012, reż. Elżbieta Kopocińska (reżyser wersji polskiej)
emisja: od poniedziałku do piątku o 12:20

Kontynuacja kultowej kreskówki „Wojownicze Żółwie Ninja”. Nowa seria w zabawny sposób przedstawia losy niecodziennych Żółwi. Leonardo, Raphael, Michelangelo i Donatello są zgranym zespołem, który wyćwiczył się we wschodniej sztuce walki - ninjutsu. Ich trenerem jest mistrz Splinter - zmutowany szczur, który ich wychował. 16 letnia April O’Neil jest z kolei pośrednikiem pomiędzy środowiskiem Żółwi, a cudownym i jednocześnie wrogim światem Nowego Yorku. Na przedmieściach tego ogromnego miasta mają oni bowiem swoją kryjówkę. Stawiają czoła licznym wrogom, a w wolnym czasie zajadają się ukochaną pizzą. W nowej serii „Wojowniczych Żółwi Ninja”, bohaterowie zaczynają rozumieć sens swojego istnienia. Odkrywają swoje przeznaczenie - zostali stworzeni do roli bohaterów.

„Wspaniałe zwierzaki” („Wonder Pets”)
animacja, USA 2006
emisja: od poniedziałku do piątku o 12:55

Serial „Wspaniałe zwierzaki” opowiada o śwince morskiej Linny, kaczuszce Ming Ming i żółwiu Tucku, którzy mieszkają w przedszkolu i są ulubieńcami dzieci. Każdego dnia po wyjściu dzieci do domu, trójka przyjaciół odbiera telefon z wezwaniem o pomoc i zamienia się w rozśpiewaną super-drużynę. Zwierzątka budują z przedszkolnych klocków i zabawek magiczną latającą łódkę i wyruszają na ratunek zagrożonym zwierzętom lub roślinom. Podróżują po kontynentach, latają w kosmos, nieraz nawet przenoszą się w czasie. W trakcie swoich wypraw przeżywają niesamowite przygody i napotykają trudne do rozwiązania problemy

„Kotopies” („Catdog”) - premiera
animacja, USA 1998
emisja: od poniedziałku do piątku (od 14 lipca 2014 roku) o 13:30

Główni bohaterowie serialu „Kotopies” to złączeni ze sobą kot i pies. Pierwszy z nich uważa się za bystrego, eleganckiego i wysublimowanego. W wizerunku przeszkadza mu jego 'ogon' czyli pies - głośny i naiwny, który kocha rock’n’rolla, żarcie i patyki. Kot marzy jedynie o spokojnym życiu na kanapie. Choć nie mają ze sobą nic wspólnego, kochają się jak bracia. Razem przeżywają różne przygody i stawiają czoła rozmaitym opryszkom.

„Miś Yogi” („Yogi Bear's Show”) - premiera
animacja, USA 1988
emisja: od poniedziałku do piątku (od 16 lipca 2014 roku) o 14:00

Bohaterem serialu jest uroczy Miś Yogi, mieszkaniec parku Jellystone, który nie marzy o niczym innym jak kradzież piknikowych koszyków turystom odwiedzającym park. Zachowanie to próbuje ukrócić strażnik Smith, jednak nawet i on nie potrafi się długo gniewać na sympatycznego misia. Z kłopotów próbuje go też zawsze wyciągać jego mały przyjaciel Boo Boo.

„Było sobie życie” („Once upon a time... Life”)
animacja, Francja 1985
emisja: od poniedziałku do piątku o 15:20

Zabawny serial, który w dowcipny i pouczający sposób przedstawia ludzkie ciało, jego ewolucję i funkcjonowanie. Zaczynając od najprostszej komórki pokazuje rolę poszczególnych narządów we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Poznajemy układy i narządy, a także dowiadujemy się na przykład po co nam mózg i jak działa. Bohaterami są komórki, wirusy, bakterie oraz cały system kontroli i zarządzania. Dowiadujemy się między innymi jak w ciele matki rozwija się płód, w jaki sposób organizm walczy z chorobami i dlaczego po większym wysiłku mamy zakwasy.

„Gęsia skórka” („Goosebumps”)
familijny, Kanada 1995
emisja: od poniedziałku do czwartku o 19:40

Serial przedstawia historie nastolatków, którym przydarzają się pełne grozy przygody np. walka z ożywioną, przerażającą lalką czy pobyt na obozie, z którego w tajemniczych okolicznościach giną dzieci (więcej tutaj).

Dokumenty:

„Gwiazdy lombardu” („Pawn Stars”)
dokumentalny, USA 2011
emisja: w soboty o 14:00, w środy o 20:30

Serial dokumentalny „Gwiazdy lombardu” przeniesie widzów do Las Vegas, gdzie trzypokoleniowa rodzina Harrisów, dziadek Rochard, syn Rick i wnuk Corey, prowadzi wspólnie lombard „Gold & Silver”. Ich życie kręci się wokół rodzinnego biznesu, gdzie sprawnie oceniają wartość przynoszonych przez ich niebanalnych klientów przedmiotów, począwszy od niewiele wartych pamiątek po prawdziwe, drogocenne perełki (więcej tutaj).

„Łowcy okazji” („Auction Hunters”)
dokumentalny, USA 2010
emisja: w poniedziałki o 20:30, w soboty o 15:00, w niedziele o 18:00

Program „Łowcy okazji” przedstawia perypetie dwóch handlarzy - Allena Haffie i Clintona Jonesa, którzy przemierzają Stany Zjednoczone szukając wyjątkowych towarów z magazynowych wyprzedaży. W Stanach bowiem, znajduje się mnóstwo opuszczonych magazynów, które zostają wystawione na publiczną aukcję. Każdy z nich może stać się wartościową gratką dla kupującego.

„Handlarz doskonały” („The Liquidator”)
dokumentalny, Kanada 2012
emisja: w niedziele o 14:00

„Handlarz doskonały” to serial śledzący codzienne życie Jeffa Schwarza, który zarobił fortunę dzięki umiejętnemu prowadzanie transakcji kupna i sprzedaży.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...