reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Około 12 firm chętnych kupić pakiet kontrolny TVN

dodano: 2014-11-07 11:26 | aktualizacja: 2014-11-07 12:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl

tvn Markus Tellenbach, prezes TVN, poinformował na spotkaniu z dziennikarzami, iż około 12 podmiotów jest zainteresowanych zakupem pakietu kontrolnego Grupy TVN. Są to zarówno inwestorzy branżowi, jak i finansowi. Nie wiadomo jednak, kto dokładnie. Przypomnijmy, iż wśród kandydatów do przejęcia udziałów rynek wymienia takie firmy jak (więcej tutaj): Time Warner (więcej tutaj), 21st Century Fox Ruperta Murdocha, Discovery Communications (więcej tutaj), Bertelsmanna oraz należącą do Bertelsamana RTL Group.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVN Markus Tellenbach poinformował, że spółka przygotowuje się do due dilligence, czyli wyczerpującej analizy firmy pod względem jej kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej. - Spodziewam się, że wystartuje ono w niedługim czasie - mówił Tellenbach.

Johm Driscoll, wiceprezes TVN, powiedział, że do sprzedaży akcji TVN może dojść w 2015 roku. Dodał, że mało prawdopodobne jest, aby nastąpiło to jeszcze w IV kwartale tego roku. Przypomnijmy, iż Grupa ITI i Grupa CANAL+ planują razem sprzedać 51 proc. udziałów w Grupie TVN (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 3.0m (HDMI v.1.4) - działa...

249 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD Combo

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 269 zł Więcej...
reklama