reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rosyjski Proton wyniósł Expressa AM-22

dodano: 2003-12-29 00:22 | aktualizacja: 2003-12-29 10:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: www.rscc.ru

Proton_ekspr_sk.jpg Pierwszy z nowej serii rosyjskich satelitów telekomunikacyjnych Ekspress AM-22 został udanie wyniesiony na pokładzie rakiety Proton, która wystartowała z kazachskiego kosmodromu Bajkonur punktualnie o północy z 28 na 29 grudnia polskiego czasu. 29 grudnia o 6:34 potwierdzono osiagnięcie docelowej orbity.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ekspress AM-22 będzie obsługiwany przez RSCC - Russian Satellite Communications Company na orbicie geostacjonarnej 36,000 km nad równikiem na pozycji 53E. To pierwszy z pięciu tego typu rosyjskich satelitów, które mają być wystrzelone na orbitę do końca 2005 roku.

Po wystrzeleniu na orbitę i gruntownej procedurze testowania, Ekspress AM-22 zacznie normalną pracę - przekazy kanałów cyfrorwych, wideokonferencje, transmisje danych V-SAT i usługi dostępu do Internetu. W zasięgu wiązek Ekspressa AM-22 będzie można korzystać z anten 0,6m.

Satelita został zbudowany przez NPO PM i Alcatel Space. Ma 24 transpondery w paśmie Ku. Ma działać na orbicie przez 12 lat.

Część telekomunikacyjna Ekspressa AM-22 została wyprodukowana w zakładach Alcatel Space w Tuluzie i poddana próbom w Cannes. Później wysłano ją do Żeleznogorska na Syberii dla instalacji w konstrukcji całości satelity.

Przekaz ze startu Protona z Ekspressem AM-22 można było obserwować w Internecie na stronach www.rscc.ru.

O 6:34 czasu polskiego poinformowano w biurze prasowym kosmicznych wojsk Rosyjskiej Federacji, że Ekspress AM-22 osiągnął swoją docelową orbitę co oznacza, że po testach satelita bez problemów podejmie pracę na 53E. Tym samym start Protona był doskonałym noworocznym prezentem dla syberyjskiej części obywateli Rosji, którą będzie obsługiwał Ekspress AM-22.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...