reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Państwową TV ogląda mniej niż 1% widzów

dodano: 2015-07-09 17:48 | aktualizacja: 2015-07-09 18:08
autor: Rafał Olchowik | źródło: mediasat.info

Perszyj Ukraina W ciągu ostatniego roku oglądalność ukraińskiej, państwowej telewizji Perszyj Nacionalnyj drastycznie spadła. Na dzisiejszy dzień ten ogólnonarodowy kanał ogląda mniej niż 1% Ukraińców. Jest to najgorszy wynik w ciągu ostatnich 10 lat. Mimo tego, że Perszyj Nacionalnyj zajmuje ostatnie miejsce w rankingu oglądalności, to jego prezes Zurab Ałasania nie widzi w tym żadnej tragedii. Dodajmy, że chodzi o ukraiński odpowiednik naszej TVP1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak stwierdził prezes, Perszyj Nacionalnyj świadomie odchodzi od najbardziej rankingowych produkcji telewizyjnych, takich jak mistrzostwa świata w piłce nożnej czy cenionego talk show „Szuster-live”, by nie dopuścić do przekształcenia państwowej telewizji w show.

W zeszłych latach państwowy kanał uzyskał prawa na transmitowanie mistrzostw świata w piłce nożnej, ale licencję sprzedał nadawcom komercyjnym. Także odstąpił od nadawania młodzieżowych mistrzostw piłkarskich i to mimo udziału w rozgrywkach ukraińskiej, młodzieżowej reprezentacji. Decyzję państwowy nadawca wytłumaczył tym, że głównym sponsorem rozgrywek był rosyjski Gazprom.

Eksperci jednak uważają, że gwałtowny spadek oglądalności Perszyj Nacionalnyj nie jest wywołany rezygnacją przez kanał z imprez sportowych i programów rozrywkowych. Najważniejszy problem, który należy rozwiązać, leży w samym zarządzaniu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

299 zł Więcej...
reklama