reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Netflix już w Polsce [wideo]

dodano: 2016-01-06 20:12 | aktualizacja: 2016-01-06 22:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Netflix/IGN/satkurier.pl

Netflix Na początku stycznia 2016 roku pojawiły się przecieki, że jeszcze w tym miesiącu największy na świecie internetowy serwis VOD Netflix zawita do Rosji (więcej tutaj). Redakcja satkurier.pl pisała wtedy „na razie nie ma zapowiedzi Netfliksa co do Polski, ale to się wkrótce może zmienić”. Rzeczywiście się zmieniło i to już po kilku dniach. 6 stycznia 2016 roku, podczas wystawy CES 2016 w Las Vegas, założyciel i dyrektor generalny Netfliksa, Reed Hastings, ogłosił debiut usługi w ponad 130 krajach na całym świecie, w tym w Polsce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie były to puste słowa, bo po wejściu na www.netflix.pl nie wyskakują już żadne powiadomienia o braku dostępności usługi na polskim rynku. Co prawda, strona nie została jeszcze spolszczona, ale można już się zarejestrować i zostać subskrybentem największego na świecie streamingowego serwisu VOD. Jak dowiedział się serwis IGN, pracownicy Netfliksa już w ciągu kilku najbliższych dni przygotują pełne spolszczenie strony.

Pierwszy miesiąc korzystania z usługi jest bezpłatny, a kolejne kosztują odpowiednio 7,99 euro (ok. 35 zł), 9,99 euro (ok. 43 zł) lub 11,99 euro (ok. 52 zł) miesięcznie w zależności od tego, czy wybierze się opcję Basic, Standard czy Premium. Pierwsza z tych opcji umożliwia oglądanie treści w standardowej jakości, druga w jakości HD, a trzecia nawet w Ultra HD 4K, o ile dany film jest w tej jakości dostępny. Ponadto opcje różnią się ilością ekranów, na których można oglądać treści w tym samym czasie (Basic - 1, Standard - 2, Premium - 4). Płatności można dokonywać za pomocą karty kredytowej lub za pośrednictwem usługi PayPal.

Z Netfliksa można korzystać m.in. na telewizorach Smart TV, konsolach PlayStation czy Xbox, urządzeniach mobilnych typu smartfon czy tablet (iOS, Android, Windows), a także na komputerze. Nie podpisuje się żadnych umów, a subskrypcję można przerwać w każdej chwili. W trakcie filmów czy innych treści nie są emitowane żadne reklamy.

- Dzisiaj jesteście świadkami narodzin nowej globalnej sieci telewizji internetowej - powiedział Reed Hastings. - Wraz z tym debiutem konsumenci na całym świecie - od Singapuru do Petersburga, od San Francisco do Sao Paulo - będą mogli cieszyć się programami telewizyjnymi i filmami jednocześnie - bez czekania. Z pomocą Internetu, dajemy konsumentom władzę, by mogli oglądać treści wideo w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.


Reed Hastings, założyciel i dyrektor generalny Netfliksa


Teraz widzowie na całym świecie mogą oglądać własne produkcje Netfliksa, w tym seriale „Daredevil”, „Jessica Jones”, „Narcos”, „Sense8”, „Grace and Frankie” i „Marco Polo”, a także wiele innych programów i filmów. W 2016 roku firma planuje wydać 31 nowych i powracających seriali, 24 filmy i dokumenty, szeroki wybór treści rozrywkowych i 30 serii dla dzieci.

Warto jednak zwrócić uwagę, że prawa do niektórych produkcji na polski rynek zostały już wcześniej wykupione przez inne firmy. W związku z tym w Netfliksie brak np. serialu „House of Cards”. Ponadto lista filmów i seriali z polskimi napisami nie jest zbyt długa, bo obejmuje tylko kilkadziesiąt pozycji. Jednak jak dowiedział się serwis IGN, prace nad listą cały czas trwają. Jest ona dostępna pod tym linkiem.

Chociaż w większości nowych krajów treści są dostępne wyłącznie po angielsku, to 6 stycznia br. Netflix dołączył do 17 języków, które do tej pory wspierał, również arabski, koreański oraz chiński uproszczony i tradycyjny.

Od dzisiaj będziemy słuchać i się uczyć, stopniowo dodając więcej języków, więcej treści i więcej sposobów, by przyciągnąć do Netfliksa widza - powiedział Hastings. - Cieszymy się z możliwości oferowania wspaniałych historii z całego świata ludziom na całym świecie.


Netflix nie będzie na razie dostępny w Chinach, choć firma nadal bada możliwości świadczenia usługi. Nie będzie również dostępna na Krymie, w Korei Północnej i Syrii z powodu ograniczeń nałożonych przez rząd USA na amerykańskie firmy.

Mapa dostępności Netfliksa na całym świecie
Netflix ma już w ponad 190 krajach ponad 70 mln użytkowników, którzy oglądają codziennie ponad 125 mln godzin seriali, filmów, dokumentów, itd.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...