reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Nowy dekoder Evobox PVR produkcji Cyfrowego Polsatu

dodano: 2016-01-15 12:49 | aktualizacja: 2016-05-05 22:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cyfrowy Polsat

Evobox PVR Cyfrowy Polsat Jeszcze w styczniu 2016 roku do oferty Cyfrowego Polsatu trafi nowy dekoder do odbioru satelitarnej telewizji cyfrowej z funkcją nagrywania. EVOBOX PVR to najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, który powstał w fabryce Grupy Cyfrowy Polsat w Mielcu. Dekoder umożliwia nagrywanie aż trzech kanałów jednocześnie, ma nowoczesny design, a jego innowacyjne oprogramowanie powstało we współpracy z firmą ADB. EVOBOX PVR będzie dostępny zarówno dla nowych klientów, jak też dotychczasowych abonentów usługi telewizyjnej, w cenie już od 49 zł.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa jakość telewizji

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy model dekodera EVOBOX PVR ma oprogramowanie oparte o rozwiązania zapewniające telewizję zintegrowaną i spersonalizowaną. Zostało ono przygotowane we współpracy z firmą ADB (która posiada bogate doświadczenie w tym obszarze), a interfejs dekodera został opracowany w oparciu o potrzeby i wymagania abonentów Cyfrowego Polsatu.

Zalety dekodera EVOBOX PVR:
 • nowoczesne, intuicyjne menu, pozwalające na płynne poruszanie się po dekoderze;
 • wbudowany dysk 500 GB umożliwiający nagrywanie wielu godzin ulubionych programów;
 • możliwość nagrywania do 3 programów jednocześnie, zatrzymywania, cofania i ponownego odtwarzania;
 • wbudowany moduł Wi-Fi, który zapewnia bezprzewodowe połączenie z Internetem;
 • zaawansowane możliwości wyszukiwania programów;
 • wygodny i czytelny przewodnik po programach;
 • bardzo szybkie przełączanie kanałów;
 • możliwość korzystania z serwisów online, tj. HBO GO, IPLI;
 • zupełnie nowy design i kolorystyka;
 • nowy pilot umożliwiający sprawne poruszanie się po kanałach i menu dekodera.

EVOBOX PVR cechuje przede wszystkim nowoczesne, intuicyjne i przejrzyste menu, które decyduje o wyjątkowo płynnym poruszaniu się po dekoderze. Pozwala ono na zaawansowane wyszukiwanie i filtrowanie programów (np. po kategorii tematycznej, tytule, czasie emisji itp.), posiada bardzo czytelny przewodnik po programach w dwóch wersjach (w widoku tabeli i listy), a także umożliwia ustawianie przypomnień oraz zapoznanie się z polecanymi programami (np. z listy EPG, Hity HBO GO czy Nowości VOD). Dodatkowo, dzięki elastycznemu menu, użytkownik tę samą czynność może wykonać na różne sposoby, w zależności od swoich przyzwyczajeń czy możliwości.

- EVOBOX to najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany dekoder satelitarny dostępny w ofertach operatorów. Pracowaliśmy nad nim wiele miesięcy, tak aby jak najlepiej odpowiadał na potrzeby nawet najbardziej wymagających widzów i spełniał oczekiwania stawiane przed tego rodzaju odbiornikami z uwagi na rozwój technologii i trendy rynkowe – mówi Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych w Cyfrowym Polsacie. - Jestem pewien, że nowy dekoder zapewni naszym klientom jeszcze większą przyjemność korzystania z naszych usług i serwisów telewizyjnych.


Atutem EVOBOX PVR, który niewątpliwie docenią wszyscy użytkownicy, jest bardzo szybkie przełączanie kanałów. Inne zalety tego dekodera, to wbudowany moduł Wi-Fi (który umożliwia bezprzewodowe połączenie z Internetem w technologii 2.4 oraz 5 GHz) oraz możliwość korzystania z serwisów online (tj. HBO GO, IPLA).

Nagrywanie dla całej rodziny

Co wybrać – ulubiony serial, wydarzenie sportowe czy kino familijne, kiedy wszystko jest nadawane na różnych kanałach, w dodatku o tej samej godzinie? Już wkrótce abonenci Cyfrowego Polsatu nie będą musieli z niczego rezygnować! Nowy dekoder EVOBOX PVR, najbardziej zaawansowany technologicznie dedykowany dekoder satelitarny dostępny w ofertach platform satelitarnych w Polsce, umożliwia nagrywanie nawet trzech programów jednocześnie. 

Dekoder posiada dysk o pojemności 500 GB, który pozwala na nagrywanie wielu godzin ulubionych programów. Funkcja PVR (personal video recorder) daje możliwość zatrzymywania, cofania i ponownego odtwarzania, a nowatorskie oprogramowanie – nagrywania kilku programów jednocześnie i oglądania kolejnego. Fanów seriali ucieszy na pewno opcja zaprogramowania nagrywania całej serii, dzięki której wszystkie odcinki danego programu zostaną zapisane w specjalnym katalogu i będą dostępne w dogodnym dla widza czasie.

Nowoczesny design black&white

To nie koniec nowości. Mając na uwadze aktualne trendy w aranżacji wnętrz, Cyfrowy Polsat przełamuje surową czerń i wprowadza na rynek dekoder w wersji black&white. Gładka powierzchnia, geometryczne kształty, minimalistyczny wyświetlacz i prawie niewidoczne przyciski czy logo – oto zalety nowego sprzętu, który doskonale będzie pasował zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych przestrzeni. W zestawie z dekoderem znajduje się również nowy, elegancki i poręczny pilot.

Za projekt i konstrukcję dekodera odpowiada zespół inżynierów i specjalistów Cyfrowego Polsatu. EVOBOX PVR został wyprodukowany w fabryce Grupy Cyfrowy Polsat w Mielcu.  

EVOBOX PVR już od 49 zł

Z oferty, która w sieci sprzedaży będzie dostępna od połowy stycznia br., będą mogli skorzystać zarówno nowi klienci, jak również dotychczasowi abonenci usługi telewizyjnej przy przedłużaniu umowy. EVOBOX PVR będzie dostępny z pakietami programowymi od 49,99 zł/mies., a z ofertą Premium udostępnienie dekodera będzie kosztowało tylko 49 zł!

Z myślą o pełnym wykorzystaniu wszystkich możliwości i funkcji EVOBOX PVR, w sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu będzie dostępna także specjalna instalacja antenowa, z cyfrowo-analogowym konwerterem Unicable, dzięki któremu sygnał satelitarny może być dostarczany nie tylko do dekodera EVOBOX PVR, ale także nawet do dwóch dodatkowych dekoderów w usłudze Multiroom HD. W każdym punkcie sprzedaży Cyfrowego Polsatu klienci będą mogli skorzystać z usług profesjonalnego montera, który wykona lub dostosuje instalacje antenową do potrzeb nowego sprzętu. 

Dane techniczne dekodera
 • Wejścia satelitarne SAT 1 i SAT 2
  - Zakres częstotliwości: 300 MHz – 2350 MHz (wide-band)
  - Poziom sygnału: minimum: od -60 dBm do -25 dBm; nominalnie: od -65 dBm do -15 dBm
  - Złącze: 2 × złącze typu F (IEC 169-24), żeńskie, 75 Ω
  - Sterowanie i zasilanie konwertera: Legacy / DiSEqC 2.0 / Unicable zgodny z EN50494, EN50607 / 22 kHz / 13 V / 18 V / 0,5 A maks.
  - Formaty modulacji: DVB-S2 (LDPC 8PSK, QPSK), DVB-S (QPSK)
 • Interfejsy wyjściowe
  - S/PDIF: optyczne złącze typu TOSLINK, cyfrowe wyjście audio; PCM, Dolby Digital
  - AUDIO OUT: złącze typu mini Jack 3,5 mm; wyjście analogowe audio; poziom regulowany L+R, < 2 Vrms / 47 kΩ;
  - pasmo 20 Hz - 20 kHz ą 0,5 dB, fs = 48 kHz / RL = 47 kΩ
  - HDMI: wyjście HDMI 1.4b z HDCP i CEC, 1080p/1080i/720p/576p, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
  - LAN: złącze RJ45, 10/100/1000 Base-T/TX, Auto-MDIX
  - USB: złącze typu A; USB 2.0 Host HS/FS, prąd wyjściowy maks. 1,3 A
 • Interfejs WLAN (Wi-Fi)
  - Standard: IEEE802.11 b/g/n/ac
  - Częstotliwość pracy: 2,4 GHz / 5 GHz
  - Anteny: MIMO 2×2 wewnętrzne
  - Maksymalna moc emitowana dla 2,4 GHz: 20 dBm
  - Maksymalna moc emitowana dla 5 GHz: 21 dBm
  - Maksymalna szybkość transmisji: 867 Mbit/s
 • Dekodowanie wideo: MPEG-2/MPEG-4/H.264
 • Dekodowanie audio: MPEG-1 Layer I/II, Dolby Digital Plus
 • Dysk twardy: HDD 500 GB, 2,5”, SATA II
 • Dane ogólne
  - Napięcie wejściowe adaptera: 230 V AC ą 10%, 50 Hz ą 3 Hz, 1,0 A maks. (zewnętrzny zasilacz)
  - Napięcie wejściowe zasilania dekodera: 11,4 V DC – 14,2 V DC, 4 A maks.
  - Pobór mocy dekodera w trybie czuwania: < 0,5 W
  - Wymiary dekodera (szer. × głęb. × wys.): (275 × 170 × 50 mm)
  - Masa dekodera: około 0,8 kg
  - Masa zestawu: około 1,3 kg
  - Warunki pracy: od +10°C do +35°C, wilgotność 0%–90% bez kondensacji pary wodnej, wewnątrz pomieszczeń, dekoder wymaga swobodnego dopływu powietrza z dołu i z tyłu
  - Temperatura przechowywania: od –20°C do +50°CMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...