reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina wydała zakaz dla 15 kanałów z Rosji

dodano: 2016-02-12 18:10 | aktualizacja: 2016-02-12 19:47
autor: RO | źródło: kommersant.ru

Ukraina Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia zablokowała kolejnych rosyjskich nadawców. Na czarnej liście znalazło się łącznie 15 kanałów z Rosji. Zdaniem ukraińskiego regulatora, kanały naruszają przepisy, głównie związane z bezpieczeństwem narodowym i reklamy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na liście znalazły się Sowierszenno sekretno, Kto jest kto, Shanson TV, Park Razwleczenij, Mir seriala, Auto Plus, Kuchnia TV, KHL, Nauka 2.0, Moja Planeta, Telekafe, Boec, Wremia, Nastojaszczee Strasznoe TV i Sarafan TV.

Są to kolejne kanały, które dołączają do zablokowanych wcześniej Pierwyj kanał, RTR Planeta, Rossija 24, NTV-Mir, TV Centr, Rossija 1, NTV, TNT, Piatyj, Zwiezda, 24 Techno, Ren TV, Life News, RT, RBK TV, Mir 24, Orużie i Illusion.

Przypomnijmy, że wcześniej Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę o ochronie telewizyjno-radiowej przestrzeni informacyjnej kraju. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na Ukrainie zakazane jest rozpowszechnianie programów i filmów, które ukazują potęgę rosyjskiego wojska i służb specjalnych. Państwowy Komitet ds. Kinematografii sporządził listę zakazanych produkcji. Nadawanie niektórych rosyjskich kanałów na Ukrainie zostało przerwane już 2014 roku.

Na początku 2015 roku Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała Radzie Najwyższej wykaz rosyjskich mediów, którym powinno cofnąć się akredytację. Wśród nich znalazła międzynarodowa agencja Rossija siegodnia i wszystkie rosyjskie kanały, oprócz Dożd. Jednocześnie ogłoszono, że ograniczenia nie będą miały wpływu na lokalnych nadawców, działających pod rosyjskimi nazwami, ale zarejestrowanych na Ukrainie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...