reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Premiera koprodukcji CANAL+ „Niewinne” w kinach

dodano: 2016-03-09 17:27 | aktualizacja: 2016-03-09 17:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: nc+

Canal+ Film twórczyni „Coco Chanel” (Anne Fontaine) trafi na ekrany kin w całej Polsce 11 marca br. Najnowsza koprodukcja CANAL+, dramat „Niewinne”, to oparta na faktach produkcja polsko-francuska. Dramat opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce tuż po II wojnie światowej w jednym z polskich klasztorów. Film został w całości zrealizowany w Polsce. W obsadzie, m.in., znakomite polskie aktorki – Agata Kulesza („Ida”, „Moje córki krowy”), Agata Buzek („Rewers”), Joanna Kulig („Disco polo”, „Sponsoring”) oraz Katarzyna Dąbrowska (serial kryminalny „Belfer”).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polska, 1945 rok. Młoda lekarka Mathilde Beaulieu (Lou de Lâage) przyjeżdża do Polski z ramienia Czerwonego Krzyża z misją odnalezienia, wyleczenia i repatriacji Francuzów ocalałych z nazistowskich obozów. Pewnego dnia w szpitalu pojawia się zakonnica (Agata Buzek), która błaga Mathilde o pomoc. Okazuje się, że kilka zakonnic jest w zaawansowanej ciąży. To, co  odkryje młoda lekarka na zawsze zmieni jej życie i przekonania.

Kadr z koprodukcji CANAL+ „Niewinne”, fot. CANAL+


Oparty na prawdziwych wydarzeniach scenariusz „Niewinnych” (aka Agnus Dei) napisali: Sabrina B. Karine, Alice Vial, Pascal Bonitzer i reżyserka filmu Anne Fontaine.

– Jest to opowieść o zderzeniu racjonalizmu z wiarą i duchowością. To także historia głębokiej przyjaźni pomiędzy dwiema kobietami – mówi o filmie Fontaine. 

Obraz został w całości nakręcony w Polsce. W główne role wcielili się: Lou de Lâage („Respire”, „Jappeloup” – nominacja do Cesara w kategorii najbardziej obiecująca aktorka), Agata Buzek, Agata Kulesza, Joanna Kulig, Vincent Macaigne („Eden”) oraz Katarzyna Dąbrowska, która występuje w serialu kryminalnym „Belfer”.

– Widząc Agatę Buzek w amerykańskim filmie, byłam oczarowana jej warsztatem aktorskim  i mocą od niej płynącej. (…) Do roli Matki Przełożonej początkowo chciałam wybrać kogoś starszego niż Agata Kulesza. Spotkałam się z nią jednak osobiście i byłam pod wrażeniem, w jaki sposób potrafi być jednocześnie młoda i starsza. Ma bardzo wyrazistą, ekspresyjną twarz. Jestem szczęśliwa, że to ona zagrała w moim filmie, bo nadaje swojej postaci człowieczeństwo, wieloznaczność i złożoność. Jest wspaniałą aktorką – komplementowała polskie aktorki reżyserka.

Film „Niewinne", którego dystrybutorem jest Kino Świat, wejdzie na ekrany polskich kin 11 marca 2016. Jego światowa premiera odbyła się na festiwalu Sundance w ramach pozakonkursowej sekcji Premiers. 
Producentami filmu są Eric i Nicolas Altmayer z Mandarin Cinema ("Saint Laurent" Bertranda Bonello) oraz Philippe Carcassonne, a koproducentami Eliza Oczkowska i Klaudia Śmieja z Aeroplan Film (Polska), Mars Films, Canal+ Francja, nc+ Polska, France 2 Cinema i Scope Picture (Belgia) przy wsparciu Film Commission Poland. Zdjęcia do filmu autorstwa Caroline Champetier w całości były realizowane w Polsce. Za wizualną stronę produkcji odpowiadają polscy twórcy - Joanna Macha za scenografię oraz Katarzyna Lewińska za kostiumy. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Plakat do filmu „Niewinne”


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...