reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Startuje Vodcom - porównywarka ofert VOD

dodano: 2016-04-11 10:32 | aktualizacja: 2016-04-11 12:06
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Vodcom

VODCOM Wystartował Vodcom.pl, serwis katalogujący pozycje wideo i oferty cenowe udostępniane przez dostawców VOD na terenie Polski. Vodcom.pl to katalog filmów, seriali i programów, dostępnych w polskiej legalnej ofercie VOD (wideo na życzenie), wraz z bezpośrednimi linkami do materiałów wideo. Serwis umożliwia wyszukanie interesującej użytkownika pozycji wideo i przegląd miejsc, w których pozycja jest dostępna. Jak informuje operator usługi, katalog pozycji wideo zawiera wszystkie aktualne oferty cenowe dostawców.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Skatalogowani dotychczas dostawcy to: Vod.pl należący do Grupy Onet, Ipla i Cyfrowy Polsat, TVP VoD, Kinoplex, Chili.tv, Strefa VOD, Kino Świat, PlayPuls, Player.pl, Studio Filmowe TOR, Studio Miniatur Filmowych. Trwają prace nad dodaniem ofert kolejnych wydawców, ponieważ celem jest udostępnienie internautom możliwości przeglądania pełnej oferty filmowo-programowej w Polsce. Poza internetowymi serwisami VOD, porównywarka obejmie również oferty VOD dostępne na cyfrowych platformach tv, w telewizjach kablowych i u operatorów telekomunikacyjnych.

Vodcom.pl przekonuje do skorzystania z katalogu pozycji i ofert cenowych hasłem „Znajdź swój czas na film”. Katalog można przeszukać pod katem długości trwania filmu. Dodatkowo filtry obejmują między innymi cenę, kategorię i gatunek, kraj i rok produkcji, kategorię wiekową materiału.

Zalogowani użytkownicy mają ponadto możliwość przechowywania ulubionych filmów w swoim schowku lub ustawiania notyfikacji o dostępności na pozycjach, które nie widnieją w aktualnej ofercie. Plany rozwoju serwisu obejmują możliwość tworzenia przez internautę własnego ekosystemu urządzeń i mediów, w obszarze którego użytkownik będzie wyszukiwać interesujące materiały filmowe.

– Celem istnienia serwisu jest pomoc użytkownikom VOD w odpowiedzi na pytanie, gdzie mogą zobaczyć poszukiwany film – mówi współtwórca serwisu Jacek Skrodzki. – Kierujemy widzów wyłącznie do legalnych serwisów. Kwestia legalności treści, do których dostęp ułatwiamy i upraszczamy, jest dla nas fundamentalna. Głęboko wierzymy, że nasz serwis wspiera działania mające na celu ograniczenia szarej strefy w dostępie do materiałów wideo.


Katalog porównuje wyłącznie oferty legalnie działających dostawców, posiadających licencje do dystrybucji materiałów wideo na rynku polskim. Vodcom.pl jest odnotowany w bazie legalnych źródeł prowadzonej przez Fundację Legalna Kultura, które dają dostęp do utworów z zachowaniem wszelkich praw przynależnych twórcom.

Vodcom.pl funkcjonuje w fazie beta od 30 września 2015 roku. Serwis kataloguje obecnie blisko 6 tysięcy filmów oraz ponad 60 tysięcy odcinków seriali i programów. Według danych operatora, z Vodcom.pl korzysta już ponad 30 tysięcy użytkowników miesięcznie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...