reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky, ITV i Ginx z e-sportowym Ginx eSports TV

dodano: 2016-06-17 13:29 | aktualizacja: 2016-06-17 17:06
autor: Grzegorz Przeździecki | źródło: ginx.tv/satkurier.pl

Ginx eSport TV Logo W dobie rosnącej popularności tak zwanych e-sportów, Sky wraz z ITV i Ginx TV postanowiły uruchomić 24-godzinny kanał, gdzie transmitowane będą turnieje z takich gier komputerowych jak np. Turner ELEAGUE Tournament, czy Valve The International Dota 2 oraz FACE IT eSports Championship Series. Ginx eSports TV będzie próbą przyciągnięcia widowni z Internetu do telewizji. Będzie to nowa odsłona istniejącej już stacji Ginx TV, która zajmuje się tematyką gier komputerowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dotychczas rynek e-sportów pozostawał niezagospodarowany, a widzowie śledzący zmagania najlepszych graczy z całego świata mogli to robić zazwyczaj tylko na platformach streamerskich takich jak najpopularniejsza wśród widzów twitch.tv. Kiedyś rynek e-sportów uważany za niszowy dziś przyciąga na internetowe streamy ponad 70 milionów widzów na całym świecie.

Nowy kanał, który będzie dążył do zaoferowania fanom gier komputerowych najlepszych wydarzeń e-sportu, pojawi się na pozycji 470 w dekoderach Sky UK - wśród stacji sportowych. Ma do tego dojść już 23 czerwca. Dotychczas Ginx TV można było oglądać w Wielkiej Brytanii w ramach oferty Virgin Media na pozycji 290.

Pierwszym wyzwaniem dla Ginx eSport TV będzie FACE IT eSports Championship Series, organizowane na słynnym stadionie Wembley. Odbędzie się ono już od 24 do 26 czerwca. Będzie to jedno z największych tego typu wydarzeń w świecie e-sportu na wyspach.

Ginx eSports TV pokaże najważniejsze turnieje e-sportu z całego świata jak i wyjątkowy, unikalny kontent. Ramówka obejmie transmisje wydarzeń: Turner ELEAGUE Tournament, wspomniany wyżej FACE IT eSports Championship Series i Valve The International Dota 2, który Ginx eSports TV będzie emitować na żywo prosto z nowego studia w dzielnicy King Cross w Londynie. Wśród partnerów kanału znajdują się także m.in.: Riot, Activision, EGL, Gfinity i inni.

Nowa stacja poza Wielką Brytanią i Irlandią będzie dystrybuowana dodatkowo do 23 mln gospodarstw domowych, co sprawi, że kanał będzie największą telewizją poświęconą e-sportowi na świecie, docierając do 37 mln gospodarstw domowych. Wraz z szybkim rozwojem gier komputerowych jako rozrywki i oglądania rozgrywek e-sportowych jako wydarzeń w ciągu ostatnich kilku lat, apetyt na tego typu stację i potencjał dla kanału telewizyjnego poświęconego e-sportowi nigdy nie był większy.

Ginx eSports TV stawia sobie za cel dać znaczną ekspozycję rozwijającemu się ekosystemowi e-sportu w szeroko dostępnym kanale TV. Uzupełnienie strumieniowania online z rozrywkowym podejściem, uruchomienie kanału w ofercie Sky oraz zmiana nazwy obejmująca wszystkie z 37 mln gospodarstw domowych, do których stacja dociera, pozwoli nam pozyskać nową widownię, która odkryje e-sport oraz mamy nadzieję, że da obecnym fanom nową perspektywę na te zawody.

Jesteśmy także zachwyceni perspektywą dołączenia do naszego akcjonariatu Sky i ITV. Jest oczywistym, że zasięg medialny w połączeniu z ogromnym doświadczeniem obydwu partnerów stwarza ogromną szansę dla nas, aby uzyskać większe znaczenie, szybciej.

- powiedział Michiel Bakker, dyrektor generalny Ginx TV Ltd.

To jest nowe i ekscytujące partnerstwo, które pomoże nam lepiej zrozumieć fenomen e-sportu oraz jego widownię. W Sky mamy zobowiązanie, aby dostarczać nowe programy i kanały takie jak Ginx eSports TV, aby wspierać i rozbudowywać naszą pozycję lidera oferowanych treści. Liczymy na owocną współpracę z Ginx i ITV w tworzeniu kanału, który pozwoli zaspokoić rosnący apetyt widzów na wydarzenia e-sportu.

- dodała Emma Lloyd, Dyrektor Grupy rozwoju biznesu i partnerstw strategicznych w Sky

E-sport doświadcza fenomenalnego wzrostu i wizja Ginx połączenia dwóch niezwykle atrakcyjnych formy rozrywki - gier komputerowych i telewizji, aby stworzyć wyjątkową, ogólnoświatową propozycję idealnie wpisuje się w ten nurt. Jesteśmy zadowoleni z możliwości współpracy z Ginx oraz Sky i traktujemy to jako część naszej strategii, aby dotrzeć do młodszej widowni, tworzyć nowe gatunki programów i rozwijać się w skali międzynarodowej.

- skomentował Simon Pitts, dyrektor zarządzający działami usług online, płatnych i interaktywnych w ITV

Emisja będzie realizowana z satelitów Astra 2 (28,2°E) - podobnie jak innych kanałów z oferty Sky. Startu przekazu można spodziewać się już w najbliższych dniach.

W Polsce w zeszłym roku tematem e-sportu zainteresowało się imperium medialne Zygmunta Solorza-Żaka transmitując turnieje z Counter Strike: Global Offensive na Polsat Viasat Explore czy nawet w telewizji naziemnej - League of Legends na Polsacie Sport News.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...