reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Będzie białoruski „Euronews"

dodano: 2024-04-09 10:57
autor: RO | źródło: obob.tv

Białoruś Wraca pomysł stworzenia nowego kanału informacyjnego na Białorusi. Państwowa firma radiowo-telewizyjna Biełteleradiokampania chce uruchomić całodobowy kanał z wiadomościami na wzór Euronews.

Belarus 1
Belarus 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poinformowano, że przedstawiciele reżimowej Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (ATN) odbyli ostatnio spotkanie ze studentami Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych. Wówczas padła zapowiedź, że 1 września 2024 r. ma rozpocząć nadawanie na Białorusi "nowy kanał informacyjny".

Agencja Telewizyjnych Informacji (ATN) to nazwa redakcji informacyjnej białoruskiego kanału Belarus 1, którego właścicielem jest Biełteleradiokampania. ATN jest także twórcą najważniejszego dziennika „Panorama”, który jest emitowany codziennie w godzinach wieczornych przez 40 minut.

Państwowa telewizja Białorusi to jeden z niewielu nadawców na świecie, który nadal nie posiada własnego kanału informacyjnego. Firma ma 5 kanałów, wśród których jest Belarus 24.

Prawdopodobnie, krajowy kanał informacyjny będzie tworzony na wzór Euronews i będzie nadawany po rosyjsku.

Oryginalny Euronews w języku rosyjskim był dystrybuowany w białoruskich sieciach kablowych do 12 kwietnia 2021 roku, kiedy usunięty został z oferty najpopularniejszego operatora Beltelekom.

Biełteleradiokampania już w 2020 r. chciała takiej stacji, ale poza rozmowami nic z tego nie wynikło. Wielu ekspertów twierdzi, że nadawca w zasadzie nie jest w stanie uruchomić całodobowego kanału informacyjnego we współczesnym znaczeniu, biorąc pod uwagę sytuację mediów na dzisiejszej Białorusi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...