Judo: Grand Prix w Budapeszcie w Fightklubie

dodano: 2016-06-22 11:16 | aktualizacja: 2016-06-22 12:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Media Production

Fightklub W weekend 25-26 czerwca br. sześcioro reprezentantów Polski wystąpi w stolicy Węgier w turnieju judo rangi Grand Prix. W Budapeszcie nasz kraj reprezentować będą: Karolina Pieńkowska (-52 kg), Anna Załęczna (+78 kg), Maciej Zacheja (-66 kg), Damian Stępień (-81 kg), Radosław Koszczyński (-81 kg) oraz Mariusz Krueger (-100 kg). Transmisje z wszystkich walk finałowych w sobotę (25 czerwca br.) i niedzielę (26 czerwca br.) od 17:00 będzie można zobaczyć wyłącznie w kanale Fightklub (Fightklub HD).

W polskiej ekipie największe szanse na miejsce w czołówce ma Karolina Pieńkowska, drużynowa mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata. W kadrze nie znaleźli się zawodnicy, którzy wywalczyli awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro - oni przygotowują się do najważniejszej imprezy sezonu odmiennym cyklem i ze startu w Budapeszcie zrezygnowali (więcej tutaj). Także wśród innych reprezentacji zabraknie wielu gwiazd, wystąpi za to dużo debiutantów, którzy być może w przyszłości będą decydować o obliczu tego widowiskowego sportu. Warto przyjrzeć im się już na początku kariery, aby zobaczyć jakim potencjałem dysponują.

W kadrze Biało-Czerwonych o jak najlepszą lokatę powalczy m.in. Radosław Koszczyński trenujący na co dzień w AZS AWF Warszawa. W niedzielę, 19 czerwca br. 26-letni judoka rywalizował w Pucharze Polski - Lidze Indywidualno-Drużynowej w Poznaniu. Zajął trzeciej miejsce w swojej kategorii wagowej. W stolicy Wielkopolski wygrał przed czasem trzy walki, a dopiero w półfinale przegrał z Damianem Stępniem, który również znalazł się na liście startowej Grand Prix w Budapeszcie.

Impreza w stolicy Węgier rozłożona została na dwa dni. W sobotę o medale w Papp László Sportarénie walczyć będą kobiety w wagach do 48, 52, 57 i 63 kilogramów oraz mężczyźni w kategoriach do 60, 66 i 73 kilogramów. Z kolei w niedzielę swoje niebagatelne umiejętności zaprezentują judocy w cięższych kategoriach - kobiety w wagach do 70, 78 i powyżej 78 kilogramów, a także mężczyźni w kategoriach do 81, 90 i 100 oraz powyżej 100 kilogramów.