reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Mediaset z Dolby w DVB-T

dodano: 2004-05-11 14:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: Dolby Laboratories Inc.

dolby_digital_logo_sk.jpg Włoski nadawca Mediaset zdecydował się na rozpoczęcie testów i już nadaje programy telewizji naziemnej w Dolby Digital. Mediaset będzie pierwszym włoskim nadawcą, który dostarczy widzom dodatkowych wrażeń poprzez fonię w standardzie Dolby Digital 5.1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczekuje się, że jeszcze w tym roku Mediaset rozpocznie nadawanie pierwszych filmów w Dolby Digital. Mediaset jest pionierem we Włoszech pod tym względem. Zespół pracowników Audio International, profesjonalnego dystrybutora Dolby we Włoszech, pracuje razem z Mediaset, by zapewnić najlepsze możliwe rezultaty wprowadzenia nowego formatu audio.

Dodatkowo, aby zastosować Dolby Digital dla transmisji, nadawca zastosuje Dolby E dla wewnętrznego nadawania wielu kanałów, który jest kompatybilny infrastrukturą techniczną i wyposażeniem.

Włoscy widzowie bedą mogli korzystać z dźwięku Dolby Digital po podłączeniu dekodera DVB-T do kina domowego. Ponieważ kanały Mediaset są dosyłane via satelita Hot Bot Bird, to prawdopodobnie będą dostępne też satelitarnie z Dolby Digital (co prawda niektóre z nich są kodowane w Seca -MediaGuard 1).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...