reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sony i Panasonic pójdą w kierunku 8K

dodano: 2016-08-29 12:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

8K Super Hi-Vision Choć telewizory 4K dopiero zaczęły opanowywać rynek masowy, to kilku dużych, branżowych graczy już teraz rozgląda się za czymś ponad to - czymś, co może dać jeszcze większa rozdzielczość obrazu - 8K. Prym pod tym względem wiedzie japoński nadawca publiczny NHK, wraz z elektronicznymi gigantami - firmami Sony i Panasonic. Ich wspólnym celem jest podjęcie współpracy w celu dalszego rozwoju technologii 8K.

8K Super Hi-Vision


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Japońscy producenci elektroniki użytkowej starają się odzyskać inicjatywę technologiczną, którą nieco stracili na rzecz swoich odwiecznych, południowokoreańskich rywali - LG i Samsunga. Przy okazji Sony i Panasonic będą mogli rozwinąć swoją działalność związaną z produkcją kamer. Sony CineAlta F65 do zastosowań profesjonalnych jest w stanie nagrywać w rozdzielczości 8K.

Japończycy testują już transmisje 8K i zrealizowali w tej rozdzielczości około 100 godzin relacji z Rio 2016, choć transmisje można było oglądać tylko na wyznaczonych ekranach wystawionych w miejscach publicznych. Według zapowiedzi, NHK i inni japońscy nadawcy rozpoczną regularne emisje w 8K w 2018 roku.

Ponadto w rozwój technologii 8K ma być zaangażowany Socionext (utworzony z połączenia oddziałów Fujitsu i Panasonic), który zajmie się produkcją nowej generacji układów dla 8K. Sony już ogłosiło, że pierwsze telewizory 8K wprowadzi na rynek na Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

NHK będzie prezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie 4K i 8K na wystawie IBC 2016 (9-13 września) w Amsterdamie i na targach MIPCOM (17-20 października) w Cannes.

8K (Super Hi-Vision) oferuje rozdzielczość czterokrotnie większą niż 4K i szesnaście razy większą niż HD.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena DVB-T NeoHD LTE

Antena zewnętrzna do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T/T2 oraz programów...

89 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja DVB-T2/C

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama