reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Porównanie: Anteny stalowe 85-90 cm

dodano: 2016-12-01 13:02 | aktualizacja: 2016-12-06 12:35
autor: Mariusz Kobiela/Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 11/2016

Porównanie: Anteny stalowe 85-90 cm Mimo tego, że sporo czasu pomiędzy październikowym a listopadowym wydaniem magazynu zajęła redakcji wystawa SAT KRAK 2016, to w natłoku wydarzeń udało się znaleźć kilka chwil na ostatnie w tym sezonie testy na świeżym powietrzu, przy sprzyjającej pogodzie. W zdrowym ciele zdrowy duch, warto się nieco poruszać, więc dla odmiany od testów odbiorników cyfrowych z ochotą zabraliśmy się za szybkie porównanie czterech modeli anten satelitarnych o średnicy 85-90 cm.

Porównanie: Anteny stalowe 85-90 cm


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

 
 

Anteny poukładaliśmy w zestawieniu według rozmiarów, aby łatwiej można było zaobserwować związek przyczynowo-skutkowy między tym, a wynikami pomiarów. W większości wyników jest to widoczne, choć np. analizując dane dla anteny Inverto – w paśmie dolnym wyniki są zgodne z przewidywaniami, ale wraz ze wzrostem częstotliwości antena trafi na rzecz nieco mniejszego Triaxa TD88. TELE System TM85 jako najmniejsza czasza w zestawieniu, zgodnie z przewidywaniami ma wyniki najniższe, ale w wielu przypadkach te różnice nie są wcale tak duże, co świadczy o solidności wykonania lustra czaszy. Corab w przypadku swojej czaszy chwali się największym zyskiem (porównując z innymi antenami z zestawienia przy tej samej częstotliwości) i potwierdza się to – momentami wyniki pomiarów SNR przebijają czasze o większej średnicy. Jednocześnie trzeba podkreślić, że wszystkie z prezentowanych anten, gdy są dobrze i precyzyjnie ustawione – zapewniają znaczny zapas sygnału na gorsze warunki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

69 zł Więcej...
reklama