reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyspy Panglao i Bohol - Filipiny w pigułce

dodano: 2017-02-08 13:16 | aktualizacja: 2019-10-16 14:08
autor: Justyna Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

mmexport1485176911760 Filipiny to dla Polaków bardzo egzotyczny i odległy kraj. Dla jednych to istny raj na ziemi, a inni będą się go bać, bo bieda, malaria, denga, trzęsienia ziemi i tajfuny - zbyt dużo nieszczęść na raz. Tu krótki opis wyprawy na Filipiny, a szczególnie na wyspy Bohol i Panglao. Dostać się tam trzeba samolotem przez stolicę Manilę i Cebu, ale te miejscowości lepiej omijać szerokim łukiem. Promy pływają na Bohol, o której mówi się, że ta wyspa to Filipiny w pigułce.

Bohol mapa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jednym z ciekawszych miejsc wyspy Bohol są Czekoladowe Wzgórza (Chocolate Hills), które uznawane są za cud natury. Wzgórza o wysokości od 30 m do 100 m - a jest ich aż 1268 - wznoszą się ciasno, jedno obok drugiego, zupełnie jak stogi siana na łące.
 
Czekoladowe Wzgórza - tu bardziej zielone, bo to luty 2017

Znajdują się mniej więcej w centralnej części wyspy, koło miasteczka Carmen. Nazwa nie pochodzi jednak od plantacji kakaowca, a od czekoladowej barwy wzgórz, jaką przybierają w porze suchej. Jednak nawet, gdy pokryte są zielenią, warto zobaczyć ten niezwykły widok. Tamtejsza legenda głosi, że w tej okolicy dwóch olbrzymów starło się ze sobą, obrzucając się kamieniami, które upadły na ziemię. Gdy obaj się już zmęczyli, pogodzili się i opuścili wyspę, a wzgórza zostały.
 
Owocowy targ - ananasy, banany i durian
 
Filipińska lazania - Filipińczycy uwielbiają włoskie jedzenie, szczególnie spaghetti
 
Kościół

Oprócz wzgórz, kompleksowe wycieczki zawierają także zwiedzanie licznych kościołów - to kraj bardzo katolicki (81 proc. Filipińczyków to katolicy) - wybudowanych przez Hiszpanów za czasów konkwistadorów.
 
Autorka: Justyna Sulisz


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...