reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Polska na CeBIT 2017 i Hannover Messe 2017

dodano: 2017-04-24 14:31 | aktualizacja: 2017-04-24 17:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: PARP/MR

Smart Means Poland W dniach 20-24 marca w Hanowerze odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Teleinformatycznych CeBIT. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała podczas tego wydarzenia polskie stoisko informacyjno-promocyjne. Swoje stoisko Polska ma również podczas trwających właśnie targów Hannover Messe 2017 (24-28 kwietnia).

Hannover Messe 2017 Beata Szydło Angela Merkel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W trakcie trwania targów CeBIT 2017 na polskim stoisku swoją ofertę zaprezentowało łącznie 45 polskich przedsiębiorstw (pełna lista firm poniżej). Firmy promowały się zarówno za pośrednictwem tradycyjnych materiałów informacyjnych, jak i materiałów audiowizualnych. Na stoisku firmom zapewniono również możliwość organizacji spotkań b2b, w trakcie których bezpośrednio prezentowały swoją ofertę potencjalnym kontrahentom.

Ponadto, dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, a także Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Gdyni, swoją ofertę na polskim stoisku mogły zaprezentować firmy wystawiające się na targach CeBIT na stoiskach województw śląskiego, łódzkiego i pomorskiego.

Firmy, których przedstawiciele byli obecni na stoisku organizowanym przez PARP, miały również okazję spotkać się z przedstawicielem stowarzyszenia firm z branży IT z regionu Berlin-Brandenburgia (SIBB), którego liczna reprezentacja wystawiała się na targach CeBIT.
Ponadto, jak co roku, podczas targów CeBIT PARP, jako członek sieci Enterprise Europe Network, był współorganizatorem giełdy kooperacyjnej Future Match, w której łącznie wzięło udział 36 firm z Polski. W sumie w giełdzie udział wzięło 239 firm z całego świata, które odbyły ponad 1100 bilateralnych spotkań.
 

1

3DKreator

24

Lemonade Studio

2

ALLPlayer Group sp. z o.o. sp.k.

25

Liki Mobile Solutions

3

Appidea

26

Norbsoft Sp. z o.o.

4

ArCADiasoft

27

Origintag

5

BitCraft sp. z o.o.

28

Positive Power / Indata

6

Britenet Sp. z o.o.

29

PRIMAT 3D Sp z o.o.

7

Clurgo sp. z o.o.

30

Primebit Studio

8

CYBERSEC HUB

31

PromoTraffic

9

DBPLUS

32

Revolve

10

Elastic Cloud Solution Sp. z o.o.

33

RIOT

11

EVER Sp. z o.o.

34

SARE S.A.

12

FIS-SST

35

Sevencomp

13

Future Processing Sp. z o.o.

36

SimSoftLab Sp. z o.o.

14

Globe IT sp. z o. o.

37

Sky Technology Sp. z.o.o.

15

Igoria Trade S.A.

38

Software Inn Sp. z o.o.

16

InPhoTech sp. z o.o.

39

Stermedia Sp. z o.o.

17

Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

40

Symmetra Sp. z o.o.

18

Intive

41

Techmo

19

JMMJ s.j.

42

Titanis Sp. z o.o.

20

Knoocker

43

Top Coop

21

Kontakt.io

44

Visual Promo

22

Konwerga Sp. z o.o.

45

VSoft S.A.

23

Lacan Export Solutions Sp. z o.o.

   

Natomiast w niedzielę, 23 kwietnia odbyła się uroczysta gala inaugurująca targi Hannover Messe 2017, których krajem partnerskim jest Polska. W wydarzeniu uczestniczyli kanclerz Angela Merkel, premier Beata Szydło, wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin oraz przedstawiciele biznesu. Polska Agencja Inwestycji i Handlu przygotowała nowoczesne widowisko, w którym wystąpili polscy artyści młodego pokolenia.

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów Hannover Messe. Nasze hasło to SMART MEANS POLAND. Natomiast hasłem Hannover Messe 2017 jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną.

24 kwietnia o godz. 9.00 z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych i firm obecnych na targach, nastąpiła oficjalna prezentacja stoiska narodowego. Następnie miejsce miała wizytacja stoisk polskich i niemieckich wystawców.

Stoisko narodowe jest usytuowane w hali 3 kompleksu targów. Na powierzchni ok. 1,2 tys. m kw. swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi 10 polskich firm. Są to:
 • Solaris Bus & Coach S.A. – światowy producent autobusów, w tym autobusów elektrycznych,
 • Ursus Bus S.A – światowy producent pojazdów, w tym z napędem elektrycznym;
 • Transition Technologies – firma oferująca systemy informatyczne i inżynierskie dla przemysłu, przede wszystkim energetycznego;
 • Saule Technologies – autor nowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów;
 • Ekoenergetyka-Polska – producent infrastruktury ładowania dla autobusów i samochodów elektrycznych;
 • DT Poland – producent nowoczesnego oprogramowania;
 • Zortrax – producent drukarek 3D i materiałów do druku służących do zaawansowanego projektowania dla przemysłu;
 • Medcom – jeden z najbardziej innowacyjnych producentów urządzeń energoelektronicznych na świecie;
 • H. Cegielski – Poznań S.A. – firma o ponad 170-letniej tradycji oferująca zaawansowane technologicznie produkty z branż takich jak energetyka, transport, inżynieria środowiskowa, produkcja konstrukcji stalowych;
 • TMA Automation – firma projektująca i budująca nowoczesne rozwiązania z zakresu: robotyki, automatyki, mechaniki i systemów wizyjnych.

Na polskim stoisku narodowym obecnych jest też 8 województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych (Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE, Tarnobrzeska SSE) oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Polska dysponuje też stoiskiem SciTech Poland (hala 2). Na 420 m kw. swoje wynalazki prezentują studenci – laureaci projektu „Najlepsi z najlepszych”. Wśród nich znajdują się między innymi robot, który uczy dzieci programowania (Photon), łazik marsjański, autonomiczny pojazd elektryczny czy samochód solarny. Innowacyjne technologie przedstawiają również uczelnie i instytuty naukowe.

W Hanowerze będzie też 20 młodych innowacyjnych firm, które swoją ofertę przedstawią w strefie start-upów. Są to m.in. 3 firmy z nagrodą Ministra Rozwoju i Finansów:
 • XTPL – spółka technologiczna, która rozwija chronioną patentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących;
 • HussarTech – start-up zajmujący się komercyjnym zastosowaniem wynalazku, jakim jest hybrydowy materiał o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych;
 • Billon Group – firma technologiczna, która stworzyła pierwszy na świecie system pieniądza elektronicznego, umożliwiający obrót złotym polskim oraz innymi walutami w zgodzie z regulacjami oraz bez ograniczeń czasu i miejsca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...