reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Movistar+ rezygnuje z Hispasata

dodano: 2017-06-14 11:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Diario de Sevilla

Movistar+ Od stycznia 2018 roku oferta telewizyjna hiszpańskiej platformy Movistar+ nie będzie dłużej dostępna za pośrednictwem satelity Hispasat, wynika z nieoficjalnych informacji „Diario de Sevilla”. Abonenci Movistar+ korzystający z 30°W będą musieli na nowo ustawić swoje anteny satelitarne - na pozycję 19,2°E. Aktualnie operator hiszpańskiej platformy korzysta z dwóch pozycji orbitalnych, ale ulegnie to zmianie od przyszłego roku.

Movistar+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Problem ponownego ustawienia anteny może dotyczyć około 100 tys. abonentów Movistar+, którzy korzystają aktualnie z Hispasata. Alternatywną opcją jest dla nich przejście na usługę IPTV na łączu światłowodowym, o ile jest taka fizyczna możliwość.

Zakończenie nadawania kanałów z oferty Movistar+ poprzez Hispasata jest związane ze sprzedażą w 2013 roku udziałów, które w tym operatorze satelitarnym posiada Telefónica, operator Movistar+. Ta hiszpańska platforma nadaje z Hispasata od 1996 roku.

Koniec dystrybucji Movistar+ na Hispasacie pozwoli operatorowi na poczynienie znacznych oszczędności, a także może doprowadzić do zwiększenia liczby abonentów usługi światłowodowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...