Finał w Singapurze: Wozniacki - Venus Williams

dodano: 2017-10-28 16:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Wozniacki_tvp_sport_360px.jpg Venus Williams wygrała z Caroline Garcią 6:7 (3-7), 6:2, 6:3 w drugim półfinałowym meczu turnieju WTA Finals w Singapurze. Wcześniej do finału awansowała Caroline Wozniacki, która pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 7:6 (11-9), 6:3. Transmisja z decydującego spotkania w niedzielę 29 października od 11:55 w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej.

Pierwszy set spotkania Williams z Garcią miał wyrównany przebieg i o jego losach zdecydował tie-break, który bez problemów wygrała Francuzka. Losy tej partii mogły rozstrzygnąć się wcześniej, ale przy stanie 4:5 Williams obroniła piłkę meczową.  W pierwszym secie Amerykanka popełniła aż 6. podwójnych błędów serwisowych. Drugi set gładko wygrała Williams, która od początku kontrolowała sytuację na korcie.

Trzecia partia od początku była bardzo wyrównana. Do stanu 4:3 tenisistki wygrywały gemy przy własnym podaniu. Przełomowy okazał się 8. gem, w którym Amerykanka przełamała Francuzkę. Wydawało się, że Garcia wróci do gry – prowadziła już 40:0. Williams pokazała klasę i zdołała wygrać. Będzie to trzeci finał tej imprezy dla doświadczonej tenisistki.

W niedzielnym finale od godz. 12:30 Venus Williams zmierzy się z Karoliną Woźniacką, z którą ma bilans meczów 7-0.

8:50 Finał gry deblowej
10:45 Studio WTA Finals
11:15 Turniej WTA Finals - Singapur: skróty meczów 1/2 finału
11:55 Studio WTA Finals
12:30 Finał gry pojedynczej: Caroline Wozniacki - Venus Williams