reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piractwo wideo - online w Rosji urosło 2 razy

dodano: 2017-10-28 09:50
autor: MM | źródło: kinometro.ru

piractwo_streaming_360px.jpg Pomimo tego, że państwo podejmuje kroki mające na celu zwalczanie piractwa, to rynek online z treściami pirackimi w Rosji kontynuuje wzrost. Najlepiej się czują dostawcy nielegalnych materiałów wideo. W zeszłym roku ich dochody wyniosły 3,3 mld rubli (ok. 208 mln zł), podczas gdy w roku wcześniejszym było to 1,5 mld rubli.

Streaming_of_piracy_satkurier_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Całkowity dochód piratów dzięki Internetowi w 2016 r. szacowany jest na kwotę około 4,3 mld rubli. Przy tym coroczne straty państwa w charakterze utraconych podatków i opłat z tytułu działalności nielegalnych źródeł wyniosły ok. 1 mld rubli. Dane takie zawarte są w badaniu „Ekonomia pirackich stron – 2016", przygotowanym przez firmę specjalizującą się analizami cyberprzestępczości Group-IB.

Analitycy sporządzili listę serwerów, które najwięcej zarabiają na nielegalnym wideo. Liderem pod tym względem jest witryna Seasonvar.ru z odwiedzinami 1 mln ludzi na dobę. Specjaliści oszacowali dochód tej strony na sumę 192,3 mln rubli. Kolejną jest My-hit.org, którą dziennie odwiedza 397 tys. ludzi i z zyskiem 70 mln rubli. Pozostałe witryny to HDrezka.me (315 tys. ludzi i 69,4 mln rubli), Kinokrad.co (271 tys. ludzi i 59,7 mln rubli) i Baskino.Club (234 tys. osób i 59,7 mln rubli). Ostatnie trzy strony są obecnie zablokowane po skargach właścicieli praw autorskich.

Średnio nielegalne kino online w Rosji zarabia na siebie około 9 mln rubli rocznie. Dochód składa się z reklam, abonamentu i czasem dobrowolnych datków.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 AE

Antena epoksydowa 1,3m z zawieszeniem AE na 1 satelitę -...

570 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

219 zł Więcej...
reklama