reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nawiązano łączność z satelitą AngoSat-1

dodano: 2017-12-29 16:07 | aktualizacja: 2017-12-29 16:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: cableman.ru

Zenit_Angosat_1_360px.jpg Specjalistom jednak udało się nawiązać kontakt z pierwszym satelitą Angoli. Połączenie z pierwszym angolskim satelitą telekomunikacyjnym AngoSat-1, które utracono po uruchomieniu, zostało przywrócone. Rosyjscy specjaliści RKK Energia, którzy zbudowali satelitę, odebrali z satelity informacje telemetryczne.

Angosat_1_angola_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według specjalistów z RKK Energia otrzymane informacje pokazują, że wszystkie parametry pokładowych systemów satelity AngoSat-1 są normalne.

Przypomnijmy, że satelita został wyniesiony z kosmodromu Bajkonur 26 grudnia 2017 r. Sam start zakończył się sukcesem, ale po odłączeniu się od górnego członu Fregat zerwana została łączność z satelitą. Przyczyny tego incydentu nie są jeszcze znane. Przedstawiono kilka wersji, według których eksperci twierdzili, że satelita prawdopodobnie był czasowo całkowicie nieczynny lub nawet, że został już utracony.

AngoSat-1 jest przeznaczony do nadawania z pozycji 14,5°E z 16 transponderów pasma C i 6 transponderów pasma Ku na terytorium Angoli i całego kontynentu afrykańskiego, a także części Europy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...