AO2018: Roger Federer w finale z Marinem Cilicem

dodano: 2018-01-27 18:18 | aktualizacja: 2018-01-27 18:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eurosport

Australian Open Tenis Premium Eurosport Roger Federer zagra w finale Australian Open z Chorwatem, Marinem Ciliciem. Transmisja w niedzielę 28 stycznia o godz. 9:30 w kanałach Tenis Premium 1 i Eurosport 1. Wcześniej od godz. 6:00 finał debla gry mieszanej.

AO

Roger Federer zagra w finale Australian Open.
Federer w finale zmierzy się z Chorwatem, Marinem Ciliciem.
Jego rywal - Koreańczyk Hyeon Chung skreczował w drugim secie półfinału przy stanie 2:5.
Półfinałowe starcie Szwajcara z rewelacyjnym 21-latkiem zapowiadało się bardzo ciekawie. Co prawda wielkim faworytem był Federer, lecz fenomenalnie spisujący się na australijskich kortach Chung sprawiał wrażenie zawodnika mogącego postraszyć wielkiego mistrza.

Spotkanie znakomicie rozpoczął jednak Federer, przełamując rywala już w pierwszym gemie. Chung był w gemie drugim bliski wyrównania, lecz ostatecznie, po wielu minutach walki uległ. W kolejnych gemach nie był w stanie nawiązać walki i pierwszego seta przegrał 1:6. W secie drugim nasilały się problemy Chunga ze stopą. Jak się okazało, kontuzja uniemożliwiła mu kontynuowanie rywalizacji. Przy stanie 2:5 zmuszony był się poddać.

W finale Marin Čilić ma okazję zrewanżować się Szwajcarowi za porażkę w finale Wimbledonu z 2017 roku. Faworytem pojedynku jest jednak Federer, który może wygrać Australian Open po raz 6. w karierze. Ostatni raz dokonał tego 12 miesięcy temu, pokonując Rafaela Nadala w decydującym meczu turnieju.

Przed finałem AO 2018 mężczyzn odbędzie się mecz finałowy gry mieszanej:
Timea Babos/Rohan Bopanna - Gabriela Dabrowski/Mate Pavić

Faworytami tego spotkania są doświadczeni Timea Babos i Rohan Bopanna, którzy w drodze do decydującego pojedynku turnieju pokonali m.in. obrońców wielkoszlemowego tytułu. Zmierzą się oni z kanadyjsko - chorwackim duetem debiutującym w finale Australian Open.