reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe VTi 13.0.3 dla Vu+, uwaga na zmiany!

dodano: 2018-02-09 10:30 | aktualizacja: 2018-02-10 09:23
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: parabola.cz/czytelnik (franko)/satkurier.pl

VTi Vu+ Support VuPlus 8 lutego br. opublikowano istotną aktualizację popularnego image VTi, zaprojektowanego dla linuksowych odbiorników Vu+. Nowa aktualizacja jest oznaczona 13.0.3 i wprowadza szereg ulepszeń oraz poprawek, ale są też pewne problemy...

VTi 13.0.3 Vu+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
VTi 13.0.3 za sprawą aktualizacji sterowników dla wszystkich modeli 4K usuwa problemy z odbiorem kanałów UHD z technologią HDR/HLG. Rozwiązuje również zaobserwowane wcześniej w określonych scenariuszach kłopoty z demultipleksowaniem i przechwytywaniem. Poza tym nowe sterowniki zaszyte w zaktualizowanym VTi poprawiają także ogólną wydajność.

Poza tym grupa odpowiedzialna za VTi dokonała ważnych aktualizacji bibliotek do najnowszych stabilnych wydań: gstreamer (1.12.4) i ffmpeg (3.4.1), co w założeniu ma poprawić odtwarzanie plików multimedialnych, a także strumieni.
 
Lista zmian z VTi 13.0.3 z 8 lutego
Lista zmian z VTi 13.0.3 z 8 lutego

Ogólnie VTi 13.0.3 jest większy - zawiera dziesiątki aktualizacji bibliotek. Zdecydowanie zaleca się wykonanie kopii zapasowej ustawień lub całego obrazu przed uruchomieniem tej aktualizacji.

Niestety nie obyło się tym razem bez pewnych trudności.

Jeżeli ktoś dokonał aktualizacji od razu 8 lutego i miał problemy z deszyfrowaniem kanałów - należy ponowić aktualizację - 9 lutego wysłano dodatkową poprawkę wprowadzającą kolejne zmiany w demultipleksowaniu strumieni. Bezpośrednim objawem był brak działania np. karty nc+ (Nagra MA) w czytniku. Rozwiązano to dość szybko, ale kto miał pecha i trafił na pierwszy rzut aktualizacji z 8 lutego - musi uruchomić aktualizację jeszcze raz (będzie mniejsza, pobierze już tylko sterowniki z nowymi zmianami).
 
Poprawka dla VTi 13.0.3 z 9 lutego
Poprawka dla VTi 13.0.3 z 9 lutego

Jeśli natomiast ktoś jeszcze nowego wydania nie pobrał, to... sugerujemy się nie śpieszyć, gdyż docierają też raporty o problemach z kolorami obrazu przy rozdzielczości wyjścia HDMI ustawionej 2160p (nadmiar barwy czerwonej) oraz pojedyncze zgłoszenia dotyczące problemów z IPTV (w zależności od tego z jakiego źródła instalowano biblioteki ffmpeg dla wtyczki IPTV). Obydwa problemy są już znane twórcom oprogramowania i należy się spodziewać dalszych korekt w najbliższych dniach, a może nawet godzinach.

Dla odważnych: aktualizację można wywołać ręcznie z menu głównego po wejściu w kategorię VTi i wyborze opcji "Aktualizacja oprogramowania". Odbiornik musi być podłączony do sieci z dostępem do Internetu. Pobieranie nowej wersji uruchamia zielony przycisk. Ściąganie potrwa dość długo, gdyż wiele elementów zaktualizowano od wydania 13.0.2 (redakcyjny Vu+ Uno 4K SE poinformował aż o 357 pakietach, ale precyzyjna ilość zależy od tego kiedy wykonano ostatnią aktualizację). Po wykonaniu operacji odbiornik zaproponuje restart.

Pierwsze uruchomienie po aktualizacji może potrwać dłużej, jeśli dokonywana jest ze znacznie starszego wydania - przy przejściu z wersji 11.x nawet 10-15 minut (przy wgrywaniu na 13.0.2 na Vu+ Uno 4K SE wystarczyła tylko niecała minuta). Nie wolno w tym czasie wyłączać odbiornika. Wprawdzie nie ma żadnego ryzyka całkowitego uszkodzenia urządzenia, ale wyłączeniem można doprowadzić, że pojawi się potrzeba wgrania czystego oprogramowania i konfigurowania wszystkich funkcji, wgrywania listy kanałów i oscam (jeśli nie miało się gotowej kopii zapasowej).

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Software News


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...