reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP2: Przed nami finałowe starcie wokalistów

dodano: 2018-02-24 02:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rochstar/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „The Voice Kids” W sobotę, 24 lutego br. o godz. 20:05 na antenie TVP2, a w kolejnych dniach w TVP HD i TVP Rozrywka, wyemitowany zostanie 14. odcinek programu „The Voice Kids”. Będzie to finał tego widowiska. Jako goście specjalni wystąpią wokalistki Natalia Nykiel i Marta Gałuszewska - uczestniczki programu „The Voice of Poland”, oraz aktor Jorge Blanco, znany z serialu Disney Channel „Violetta”.

TVP2 TVP 2 Dwójka „The Voice Kids”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Dlatego otworzyłem tym trio moje „Bitwy” - Dawid Kwiatkowski o pierwszym występie

Nela Zawadzka, Zuzanna Janik i Natasza Kotlarska to trzy najmłodsze uczestniczki z zespołu Dawida Kwiatkowskiego, które otworzyły ostatnie „Bitwy” w „The Voice Kids” (więcej tutaj). Dziewczynki wspólnie zaśpiewały przebój Avril Lavigne „Girlfriend” i spowodowały totalne „trzęsienie sceny”.

- Absolutny max energii. Nie wiem, czy można jeszcze więcej, ale patrząc na was, spokojnie można. Jesteście w stanie roznieść każde studio

- skomentował występ Tomson.


Z kolei Edyta Górniak dodała:

- Co za rakiety! Dziewczyny, skąd wy macie tyle energii? Żadnej zadyszki, byłyście cały czas aktywne, ta scena była wasza, publiczność. Po prostu połknęłyście to studio. Występ fantastyczny, wszystkie byłyście stylowe.


Pojedynek okazał się bardzo wyrównany, a Dawidowi Kwiatkowskiemu bardzo trudno było wybrać zwycięzcę. Ostatecznie zdecydował, że do strefy „Sing off” przeszła Nela Zawadzka.

Edyta Górniak: „Ja mam jednak rockową duszę”

Rundę drugą w ostatnich „Bitwach” otworzyło dwóch rycerzy z zespołu Dawida Kwiatkowskiego: Kamil Kilian i Jakub Krajkowski, a także jedna księżniczka: Amelia Janiak. Dawid Kwiatkowski wybrał dla nich piosenkę „Duchy tych co mieszkali tu” ze ścieżki dźwiękowej kultowej animacji „Mój brat niedźwiedź”.

- Lubię te wszystkie trzy głosy, chociaż mam jednak trochę duszę rockową i ten mocniejszy zadzior Kuby byłby mi bliższy

- skomentowała Edyta Górniak.


Z kolei Tomson postawił na Kamila:

- Masz coś takiego w głosie, że zahaczasz i tez jesteś rockowy, wcale nie masz tego rocka mniej.


Tym razem Dawid Kwiatkowski nie zgodził się z opinią pozostałych trenerów i zdecydował, że do etapu „Sing off” zabierze Amelię.

Wszystkie zaśpiewałyście lepiej niż Cherilyn Sarkisian „Cher”

Tak Edyta Górniak podsumowała wokalną „Bitwę” Agnieszki Nowakowskiej, Anny Jensen i Wiktorii Granas. Dziewczyny musiały zmierzyć się z piosenką „The Shoop Shoop Song”, którą w oryginale wykonuje Cher.

- Jak śpiewałyście w harmonii, to się wszystko zgadzało, natomiast oceniałabym tutaj rodzaj interpretacji w tych solowych momentach. Najbardziej rasowa była Wiktoria

- doradziła Dawidowi Kwiatkowskiemu Edyta Górniak.


Na tę uczestniczkę wskazał również Baron, a później Tomson:

- Było kilka prób inscenizacyjnych, a Wiktorii improwizacja nie była próbą. Nie martwiłem się o żadne dźwięki, słuchając ciebie czuję się pewny.


Ku zaskoczeniu trenerów Dawid Kwiatkowski zdecydował, że dalszego etapu przechodzi jednak Agnieszka Nowakowska.

- „Strasznie zatęskniłam za Zbysiem” - Edyta Górniak wspomina Zbigniewa Wodeckiego

W trzynastym odcinku trójka uczestników Olga Jagieło, Piotr Sieczka i Michał Makowski wzięła na warsztat kultowy utwór Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”.

- O nich jestem spokojny

- zapowiedział utwór Dawid Kwiatkowski i jak się okazało miał rację, bo uczestnicy doskonale opowiedzieli piękną historię o miłości.


Emocjonalna i dojrzała prezentacja wzruszyła nie tylko widzów, ale i trenerów.

- Strasznie zatęskniłam za Zbysiem, jak słuchałam waszego pięknego wykonania tego utworu. Super ten wybór! Dawidku, piękne zestawienie wokali i możliwości młodych ludzi. Wam dziękuję za ukłon dla tej piosenki. Widać było, że śpiewaliście sercem i za to dziękuję

- skomentowała Edyta Górniak.


Z kolei Tomson dodał:

- Zetknięcie z klasyką w tak młodym wieku daje różne efekty, często lepsze, często gorsze. W tym przypadku uważam to za absolutnie udane.


Ostatecznie to głos Michała Makowskiego najbardziej przekonał Dawida Kwiatkowskiego.

Kto zawładnął sceną w „The Voice Kids”?

Gabriela Borys, Marcelina Szlachcic i Jakub Szmajkowski – to kolejny tercet, który pozamiatał scenę i niemalże spowodował rozładowanie akumulatorów zasilających prąd w studio „The Voice Kids”. Ogień w głosie i w sercu - tak w skrócie można opisać tę żywiołową paczkę. W trzynastym odcinku „The Voice Kids” uczestnicy wzięli na warsztat wakacyjny hit Shawna Mendesa i Camili Cabello „I Know What You Did Last Summer”. I choć co niektórzy spodziewali się rywalizacji, oni postawili na współpracę.

- Najbardziej jestem pod wrażeniem współpracy między wami w każdej konfiguracji. Pokazujecie, że mimo różnicy wieku poprzez muzykę można się idealnie połączyć

- skomentował Tomson.

- Ja dostałam dreszczy, wszędzie. Bardzo wyrównana walka

- dodała Edyta Górniak.


Z kolei Baron zwrócił uwagę na fanki Jakuba Szmajkowskiego:

- Jestem pod wrażeniem, jak szybko można zdobyć fanklub. Ty już jesteś bezpieczny

- powiedział.


Wybór był trudny, ale ostatecznie Dawid Kwiatkowski zdecydował, że w kolejnym etapie zobaczymy Jakuba Szmajkowskiego.

Trzy petardy na zakończenie „Bitew”

Ostatnie muzyczne uderzenie w drużynie Dawida Kwiatkowskiego to występ Karoliny Szczurowskiej, Mileny Grigorian i Antoniego Scardiny. Ta energiczna trójka zmierzyła się z wielkim przebojem Eltona Johna „I’m Still Standing”. Po tym występie scena zapłonęła, publiczność szalała, a Dawid Kwiatkowski tańczył w swoim trenerskim fotelu. Trenerzy byli zachwyceni perfekcyjnym wykonaniem i nieziemskimi głosami dzieciaków.

- Wow! To było fantastyczne. Piękna energia między wami, podobaliście mi się wszyscy

- skomentowała Edyta Górniak.


Dawid Kwiatkowski miał bardzo duży kłopot, ponieważ do dalszego etapu mógł zabrać tylko jedną osobę. I choć pozostali trenerzy stawiali na Karolinę, to Kwiatkowski znów posłuchał głosu swojego serca i zdecydował, że szansę na zaprezentowanie się w strefie „Sing oiff” dostał Antoni Scardina.

- Bardzo się cieszę, że dałem was na zakończenie „Bitew”, bo nie zakończyliśmy melancholijnie, ale tak, że każdy to zapamięta

- podsumował wokalista.


Drużyna na szóstkę - ostateczna rozgrywka

Po zakończeniu „Bitew”, przyszedł czas na ostateczną eliminację w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. Każdy z wygranej szóstki ponownie stanął na scenie i zaśpiewał swoją piosenkę z „Przesłuchań w ciemno”, po czym Dawid Kwiatkowski musiał wybrać finałową trójkę. Pierwsza zaśpiewała Nela, później Amelia, a jako trzecia mikrofon przejęła Agnieszka Nowakowska. Następnie sceną zawładnęli Michał Makowski, Jakub Szmajkowski i Antoni Scardina.

- Nie jest tajemnicą, że wszystkie wykonania były wybitne

- skomentował Tomson.

- Byliście wspaniali, daliście nam radość, show i wzruszenie. Ja kocham moją drużynę, żeby było jasne, ale wy jesteście znakomici

- przyznała Edyta Górniak.


Choć wybór był naprawdę trudny, a Dawid Kwiatkowski nawet próbował schować się za fotelem, by uniknąć decyzji, to ostatecznie zadecydował, że finale znaleźli się Antoni, Jakub i Nela. Czy zwycięzcą pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” będzie uczestnik z drużyny Dawida Kwiatkowskiego?

Przed nami „Finał” w „The Voice Kids”

Już tylko godziny dzielą nas od „Finału” pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”. Z tysięcy dzieciaków na castingach, w grze o wielką wygraną została dziewiątka młodych artystów. „Finał” coraz bliżej, a w oddali widać wydrukowany kontrakt płytowy i 40 tysięcy złotych, które z powodzeniem można wydać np. na słodycze. Kto zostanie „Najlepszym dziecięcym głosem w Polsce”? - Przed nami finał finałów, czyli prawdziwa jazda bez trzymanki - zapowiadają twórcy programu.

Finał czas zacząć!

Finał pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” zostanie podzielony na dwie części. W pierwszej rundzie każdy z dziewięciorga uczestników zaśpiewa jedną piosenkę walcząc o uznanie i serce swojego trenera. Ten będzie musiał zdecydować, kto z trójki jego podopiecznych trafi do rundy drugiej, czyli ścisłego finału. W rundzie drugiej wybrana trójka ponownie wykona po jednym utworze oraz zaprezentuje swoje single. Zwycięzcę wybiorą widzowie za pomocą głosowania SMS. O wygraną walczą rozśpiewane asy z talii Edyty Górniak: Roksana Węgiel, Natalia Zastępa i Mateusz Gędek, Dawid Kwiatkowski i jego ekipa: Nela Zawadzka, Antoni Scardina i Jakub Szmajkowski, a także Tomson i Baron i ich dziewczyny: Oliwia Kopiec, Amelia Andryszczyk i Zuzanna Jabłońska. Kto z nich zostanie „Najlepszym dziecięcym głosem w Polsce”?

Przypomnijmy, że potencjalny zwycięzca „The Voice Kids” oprócz najlepszego głosu powinien mieć coś jeszcze...  Między innymi musi znaleźć miejsce na biurku na prestiżową statuetkę, a zaraz potem chwilę czasu, by podpisać kontrakt z Universal Music Polska. Umiejętność wydawania 40.000 złotych np. na dalszą edukację muzyczną lub słodycze również będzie dodatkowym atutem. Ale nagród jest więcej. Zdobywca drugiego i trzeciego miejsca otrzyma voucher na wycieczkę marzeń w dowolnym kierunku świata.

Natalia Nykiel gościem specjalnym w finałowym odcinku „The Voice Kids”

Ta dziewczyna zna wszystkich ludzi na wyspie, a jednak postanawia wyruszyć w podróż, by odnaleźć skarb oceanu. Znacie Vaianę? Atmosferę bajki, która od kilku lat wzrusza pokolenia na całym świecie w finałowym odcinku „The Voice Kids” przywoła Natalia Nykiel. Wokalistka zaśpiewa nominowaną do nagród Grammy, Złotych Globów i Oscarów piosenkę „Pół kroku stąd”, którą wykonała na ścieżce dźwiękowej kultowej animacji. Będzie to pierwsze i jak dotąd jedyne wykonanie na żywo tego utworu.

Natalia Nykiel gościem specjalnym

W czternastym odcinku karty zostaną odkryte i poznamy nazwisko zwycięzcy pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”. W tym czasie oczy wszystkich telewidzów będą zwrócone nie tylko na niezwykle utalentowanych uczestników, ale i na atrakcyjnych gości specjalnych. W finałowym odcinku wystąpi Natalia Nykiel - wokalistka, która swoją przygodę z polskim przemysłem muzycznym zaczynała w 2. edycji „The Voice of Poland”. Bez wątpienia to właśnie do niej należały ostatnie lata, o czym świadczy popularność płyty „Lupus Electro”, która pokryła się złotem, natomiast utwory „Bądź duży” i „Error” uzyskały status diamentowych singli. Teledyski Natalii Nykiel biją rekordy wyświetleń w serwisie YouTube, a jej najnowsza płyta „Discordia” została uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za najważniejszą polską płytę zeszłego roku. W „Finale” „The Voice Kids” artystka zaśpiewa piosenkę „Pół kroku stąd” znaną z filmu „Vaiana - Skarb Oceanu”. Czy starsza koleżanka po fachu udzieli finalistom „The Voice Kids” złotych rad?

Jorge Blanco wystąpi w finale „The Voice Kids”

Kilka lat temu cały świat pokochał pewną dziewczynę o wdzięcznym imieniu Violetta. Tymczasem ona pokochała właśnie jego - Leona. I nic w tym dziwnego - chłopak doskonale śpiewa, tańczy, a przy tym jest nieziemsko przystojny. Serialowy Leon, czyli Jorge Blanco, wystąpi w polskim „Finale” „The Voice Kids”. - Drodzy ojcowie, nie próbujcie odciągnąć swoich córek od telewizorów, bo szykuje się muzyczna petarda - zapowiadają twórcy programu.

Jorge Blanco gościem specjalnym

Jak zapewniają twórcy programu, „Finał” pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” widzowie z pewnością zapamiętają na długo. Wśród gości specjalnych wystąpi Jorge Blanco - meksykański aktor i wokalista, który na „Finał” programu „The Voice Kids” przyleciał aż z dalekiej Argentyny. Blanco zaczynał swoją karierę w 2007 roku od udziału w „High School Musical: La Selección", produkcji Disney Channel Latin America. Prawdziwą sławę przyniosła mu jednak rola w serialu „Violetta”, w którym zagrał chłopaka głównej bohaterki - Leona (więcej tutaj). Serial dubbingowano w 15 językach i choć jego produkcja oficjalnie zakończyła się, to „Violetta” nie traci na popularności i wciąż zdobywa nowych fanów na całym świecie. Po osiągnięciu sukcesu w aktorstwie, Jorge postanowił skupić się solowej karierze muzycznej i w 2016 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Hollywood Records. Aktualnie wokalista pracuje nad debiutanckim albumem, a na swoim koncie ma już kilka singli. Dwa z nich „Gone is the night” oraz „Summer Soul”, pochodzące z debiutanckiej płyty zaprezentuje w finałowym odcinku „The Voice Kids”.

Marta Gałuszewska wręczy nagrodę zwycięzcy „The Voice Kids”

Charakterystyczny wokal, nieschodzący z twarzy uśmiech i różowe włosy - tymi atrybutami Marta Gałuszewska podbiła serca widzów oglądających „The Voice of Poland". Podczas „Finału” „The Voice Kids” artystka wystąpi w roli gościa specjalnego. Zaśpiewa debiutancki singiel, wręczy nagrodę główną zwycięzcy programu i sprawi, że różowe peruki znów opanują studio.

Zwycięzca dla zwycięzcy

Na scenie „The Voice Kids” dzieją się rzeczy wyjątkowe, i nie chodzi tu tylko o efekty świetlne czy band Krzysztofa Pszony, ale także o gości specjalnych, którzy wystąpią w odcinku finałowym. Obok Jorge Blanco i Natalii Nykiel pojawi się Marta Gałuszewska - zwyciężczyni 8. edycji „The Voice of Poland”. To bez wątpienia jedna z najbardziej oryginalnych wokalistek, kobieta kameleon i różowa pantera, która wspólnie z Michałem Szpakiem szukała kolorów życia. Na „Przesłuchaniach w ciemno” zaśpiewała „I see fire” Eda Sheerana i tak to się zaczęło. Z każdego etapu programu wychodziła obronną ręką, by wreszcie poznać smak sukcesu i zgarnąć nagrodę główną. W finałowym odcinku „The Voice Kids” Marta Gałuszewska zaśpiewa swój debiutancki singiel „Nie mów mi nie”, który bije rekordy popularności w serwisie YouTube, a także wręczy statuetkę „The Voice Kids” zwycięzcy programu. Bo przecież nie ma nic lepszego niż otrzymanie nagrody od osoby, która przeszła taką samą drogę.

„The Voice Kids” - o programie

„The Voice Kids” to muzyczny talent-show, który odniósł sukces na całym świecie. Format obecny jest w prawie 30 krajach m.in. USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii czy Indiach. Program składa się z kilku etapów: „Przesłuchań w ciemno”, „Bitew”, „Sing Off” oraz „Finału”. Podczas pierwszego etapu, młodzi wykonawcy w wieku 8-15 lat spróbują zaczarować swoim głosem trenerów. Zasady programu są niemal takie same jak w „The Voice of Poland”. Podczas „Przesłuchań w ciemno” każdy z trenerów skompletuje swoją drużynę złożoną z najlepszych dziecięcych głosów. Na etapie „Bitew” uczestnicy podzieleni na trzyosobowe grupy stoczą muzyczne starcia. Jak informują twórcy programu, aby utrzymać atmosferę dobrej zabawy i wspaniałej muzycznej podróży, każda „Bitwa” wyłoni jednego zwycięzcę, ale nie wskaże przegranego. Zwycięzcy trafią do etapu „Sing Off”, w którym trenerzy wybiorą finalistów. W „Finale” zwycięzca otrzyma nagrodę główną: możliwość wydania singla z wytwórnią Universal Music Polska oraz stypendium w wysokości 40 tys. złotych, które może zostać przeznaczone na dalszą edukację muzyczną. O tym, kto zostanie „Najlepszym głosem w Polsce” zadecydują widzowie za pomocą głosowania SMS-owego.

W pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” w fotelach trenerskich zasiadają: wokaliści Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski oraz Tomasz Lach „Tomson” i Aleksander Milwiw-Baron „Baron” z zespołu Afromental. W roli prowadzących program widzowie zobaczą Barbarę Kurdej-Szatan („M jak miłość” w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj; „W rytmie serca” w kanałach Polsat 1, Polsat 2 i Super Polsat - więcej tutaj; „The Voice of Poland” - więcej tutaj; „Kocham cię, Polsko!” w TVP2, TVP Polonia i TVP Rozrywka - więcej tutaj; „Narzeczony na niby” w kinach - więcej tutaj) i Tomasza Kammela („Pytanie na śniadanie” w TVP2 i TVP Polonia - więcej tutaj, „The Voice of Poland”). Towarzyszy im Adam Zdrójkowski - aktor znany m.in. z serialu „Rodzinka.pl” (emisja w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj). Producentem programu na zlecenie TVP2 jest Rochstar.
 
Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan w programie „The Voice Kids”, foto: Rochstar
Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan w programie „The Voice Kids”, foto: Rochstar
Natalia Nykiel w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Natalia Nykiel w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Marta Gałuszewska w programie „The Voice of Poland”, foto: Rochstar
Marta Gałuszewska w programie „The Voice of Poland”, foto: Rochstar
Marta Gałuszewska w programie „The Voice of Poland”, foto: Tomasz Kaniewski/BewPhoto
Marta Gałuszewska w programie „The Voice of Poland”, foto: Tomasz Kaniewski/BewPhoto
Marta Gałuszewska w programie „The Voice of Poland”, foto: Tomasz Kaniewski/BewPhoto
Marta Gałuszewska w programie „The Voice of Poland”, foto: Tomasz Kaniewski/BewPhoto
Edyta Górniak w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Edyta Górniak w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Tomasz Lach „Tomson”, Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Aleksander Milwiw-Baron „Baron”, Tomasz Lach „Tomson”, Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Jorge Blanco w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Jorge Blanco w programie „The Voice Kids”, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP


„The Voice Kids” - emisja w soboty o godz. 20:05 w TVP2.
Program ten mogą również oglądać widzowie TVP HD i TVP Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...