reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ wyłącza kanały TF1

dodano: 2018-03-02 11:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TF1/Canal+/satkurier.pl

Canal+ 1 marca br. francuska Grupa Canal+ wydała komunikat, w którym poinformowała, że wyraża ubolewanie z powodu impasu w negocjacjach z Grupą TF1 po 18 miesiącach dyskusji, dodając, iż jest zmuszona przerwać emisję kanałów TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films, LCI oraz powiązanych z nimi usług.

Grupa TF1 budynek siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Decyzja ta jest wynikiem bezkompromisowości Grupy TF1, która nadużywa swojej pozycji rynkowej, a w szczególności pozycji swojego kanału numer jeden, jednostronnie narzucając swoim dystrybutorom, w tym Grupie Canal+ płacenie za dalszą dystrybucję dostępnych za darmo w naziemnej telewizji cyfrowej i internecie kanałów - czytamy w komunikacie Grupy Canal+. - Nieuzasadnione i bezpodstawne wymagania finansowe Grupy TF1, z jednostronnie nałożonymi warunkami i harmonogramem, są sprzeczne z interesami widzów, którzy są dyskryminowani w oparciu o ich tryb odbioru i ponoszą konsekwencje tej sytuacji. Grupa Canal+ potwierdza, że ​​chce emitować bezpłatne kanały Grupy TF1, ale nie zamierza płacić za nadawanie tych kanałów.

Z kolei Grupa TF1 poinformowała w komunikacie, że potępia jednostronną decyzję Grupy Canal+ o zaprzestaniu nadawania jej kanałów i usług z nimi związanych, lekceważąc tym samym abonentów.
 

- Decyzja ta jest tym bardziej niezrozumiała, że Grupa Canal+ jest upoważniona do ich nadawania, a Grupa TF1 nigdy nie zażądała wycofania kanałów i usług, ale za to zaproponowała kontynuację negocjacji - czytamy w komunikacie Grupy TF1. - Grupa TF1 żałuje, że klienci Grupy Canal+, którzy płacą za oglądanie TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films, LCI oraz MyTF1 jako części ich pakietu, stali się zakładnikami sytuacji. Grupa TF1 prosi Grupę Canal + o wzięcie pod uwagę uzasadnionego interesu abonentów Canal i TNT SAT.

- To właśnie Grupa Canal+ zastąpiła bezpłatny odbiór odpłatnym oferowaniem kanałów Grupy TF1. Z tego powodu Grupa TF1 domaga się opłaty od Grupy Canal+. Ta prośba nie jest bynajmniej nadużyciem - dodała Grupa TF1 w komunikacie.

Warto dodać, że Grupa TF1 jest w sporze również z innymi dystrybutorami we Francji, m.in. z Orange.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...