reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ wyłącza kanały TF1

dodano: 2018-03-02 11:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TF1/Canal+/satkurier.pl

Canal+ 1 marca br. francuska Grupa Canal+ wydała komunikat, w którym poinformowała, że wyraża ubolewanie z powodu impasu w negocjacjach z Grupą TF1 po 18 miesiącach dyskusji, dodając, iż jest zmuszona przerwać emisję kanałów TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films, LCI oraz powiązanych z nimi usług.

Grupa TF1 budynek siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Decyzja ta jest wynikiem bezkompromisowości Grupy TF1, która nadużywa swojej pozycji rynkowej, a w szczególności pozycji swojego kanału numer jeden, jednostronnie narzucając swoim dystrybutorom, w tym Grupie Canal+ płacenie za dalszą dystrybucję dostępnych za darmo w naziemnej telewizji cyfrowej i internecie kanałów - czytamy w komunikacie Grupy Canal+. - Nieuzasadnione i bezpodstawne wymagania finansowe Grupy TF1, z jednostronnie nałożonymi warunkami i harmonogramem, są sprzeczne z interesami widzów, którzy są dyskryminowani w oparciu o ich tryb odbioru i ponoszą konsekwencje tej sytuacji. Grupa Canal+ potwierdza, że ​​chce emitować bezpłatne kanały Grupy TF1, ale nie zamierza płacić za nadawanie tych kanałów.

Z kolei Grupa TF1 poinformowała w komunikacie, że potępia jednostronną decyzję Grupy Canal+ o zaprzestaniu nadawania jej kanałów i usług z nimi związanych, lekceważąc tym samym abonentów.
 

- Decyzja ta jest tym bardziej niezrozumiała, że Grupa Canal+ jest upoważniona do ich nadawania, a Grupa TF1 nigdy nie zażądała wycofania kanałów i usług, ale za to zaproponowała kontynuację negocjacji - czytamy w komunikacie Grupy TF1. - Grupa TF1 żałuje, że klienci Grupy Canal+, którzy płacą za oglądanie TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films, LCI oraz MyTF1 jako części ich pakietu, stali się zakładnikami sytuacji. Grupa TF1 prosi Grupę Canal + o wzięcie pod uwagę uzasadnionego interesu abonentów Canal i TNT SAT.

- To właśnie Grupa Canal+ zastąpiła bezpłatny odbiór odpłatnym oferowaniem kanałów Grupy TF1. Z tego powodu Grupa TF1 domaga się opłaty od Grupy Canal+. Ta prośba nie jest bynajmniej nadużyciem - dodała Grupa TF1 w komunikacie.

Warto dodać, że Grupa TF1 jest w sporze również z innymi dystrybutorami we Francji, m.in. z Orange.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...
reklama