reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjski kanał anime Fan jeszcze latem

dodano: 2018-04-12 12:50 | aktualizacja: 2018-04-12 15:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Kommersant

Digital Television Russia DTR Rosyjska spółka Digital Television Russia (DTR), należąca do nadawcy publicznego VGTRK i operatora telekomunikacyjnego Rostelecom, uruchomi kanał Fan, który będzie pokazywał głównie anime, w tym filmy Hayao Miyazakiego. Stacja zostanie uruchomiona na początku tego lata. Informacja została podana przez Dymitra Miednikowa, prezesa zarządu DTR.

Digital Television Russia DTR


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DTR otrzymał odpowiednią koncesję już pod koniec ubiegłego roku. W ofercie kanału Fan znajdą się treści zakupione z Japonii, Chin, Korei i USA. W przyszłości ramówka zostanie uzupełniona o produkcje rosyjskie.
 

Przyglądaliśmy się gustom widzów i okazało się, że zainteresowanie animacją jest bardzo wysokie

- powiedział Dymitr Miednikow, prezes zarządu DTR.

Fan ma być dostępny w podstawowych pakietach rosyjskich operatorów płatnej telewizji, powiedział Michaił Kowalczuk, dyrektor generalny Signal Media, dystrybutora kanałów DTR.
 

DTR poszukiwał treści odpowiadających potrzebom młodych widzów, do których do tej pory nie docierał. Anime, filmy i seriale z gatunku fantastyki mają swoich wiernych fanów, ale treści, które oglądają, w zasadzie są pobierane z nielegalnych źródeł, a ta nisza nie została jeszcze wypełniona przez produkty medialne

- dodał Michaił Kowalczuk, dyrektor generalny Signal Media.

Według DTR, Fan będzie pierwszym w Rosji kanałem tego typu, choć wiadomo, iż anime pokazuje również stacja 2x2. Zaoferuje filmy i seriale telewizyjne ze studia Ghibli założonego przez Hayao Miyazakiego oraz innych japońskich wytwórni - Gonzo, MadHouse, Toho, Kadokawa, Bones, Toei Animation. W jego ofercie nie zabraknie produkcji hollywoodzkich od takich producentów, jak Marvel, Sony Pictures i Warner Bros. Planowane jest regularne uzupełnianie archiwum treści, przede wszystkich o premiery. Fan będzie skierowany do widzów w wieku 14-40 lat.

Warto wspomnieć, że pełnometrażowe animacje Hayao Miyazakiego były do tej pory pokazywane przez Disney Channel, który miał wyłączne prawa do treści studia Ghibli. Umowa nie została jednak przedłużona.

DTR jest jednym z największych w Rosji producentów kanałów tematycznych. W jego portfolio znajduje się ponad 20 kanałów, w tym Multi, Moja planeta, Russkij roman i Mama. W ciągu ostatnich kilku lat firma prowadziła aktywną sprzedaż na rynkach zagranicznych, takich jak Azja i Ameryka Południowa. Niedawno DTR ogłosił sprzedaż w Chinach największego w historii pakietu rosyjskich filmów animowanych - blisko 550 produkcji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...
reklama