reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dla publicznej UA:Krym brakuje pieniędzy

dodano: 2018-05-09 17:43 | aktualizacja: 2018-05-09 19:02
autor: RO | źródło: telekritika.ua

UA:Krym Producent ukraińskiej telewizji publicznej UA:Krym, Muslim Umerow, w wywiadzie dla niezależnej rozgłośni Hromadske Radio opowiedział, jak projekt walczy o przetrwanie w warunkach konkurencji z innymi nadawcami istniejącymi na Krymie.

UA:Krym


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do czasu aneksji Krymu przez Rosję, stacja telewizyjna UA:Krym była znana pod nazwą GTRK Krym. Po wydarzeniach w 2014 roku stacja przeniosła się do Kijowa, ale nie zakończyła emisji na Półwyspie Krymskim. Dzisiaj jej redakcja liczy 30 pracowników, z których większość pochodzi z Krymu.

UA:Krym nadaje głównie po ukraińsku i rosyjsku, choć niektóre programy powstają też w języku krymskotatarskim, jak np. wieczorne 10-minutowe wydanie wiadomości.

Według producenta kanału, obecnie w Kijowie istnieje tendencja do studiowania języka krymskotatarskiego nie tylko przez Tatarów, ale też przez Ukraińców i przedstawicieli innych narodowości.

- Mogę powiedzieć, że nas, Tatarów Krymskich, niezbyt dobrze znają, ale to, że nie interesują się, to nie jest tak. Zaczynają interesować się, jeżeli otwierasz samego siebie, tak, jak w kontaktach z ludźmi

- mówi Muslim Umerow.


Największym rywalem dla UA:Krym jest TK Millet (naziemny kanał telewizyjny na Krymie). Głównym atutem kanału są programy rozrywkowe, których ukraińska telewizja publiczna nie oferuje.

Muslim Umerow jest pewien, że produkcja dobrych treści jest możliwa tylko przy wystarczającym dofinansowaniu, a ostatnio ukraiński Gabinet Ministrów zmniejszył o połowę wydatki na publiczne nadawanie dla Krymu.

Źródło: telekritika.ua

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Konwerter Twin Opticum AX Black Buster 0.1dB

Bardzo tani, podwójny konwerter Universal Twin produkcji Opticum z czarno-czerwonej...

35 zł Więcej...
reklama