reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery uruchomi usługę OTT dla miłośników golfa

dodano: 2018-06-04 15:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Discovery

PGA Tour Na mocy 12-letniego partnerstwa Discovery pozyskał prawa do transmisji wszystkich wydarzeń w ramach PGA Tour w telewizji i na innych platformach, a także stworzy serwis OTT dla miłośników golfa. Dzięki współpracy widzowie zyskają dostęp do ponad 40 wydarzeń z cyklu PGA Tour, w tym The Players Championship, FedExCup Playoffs, oraz President’s Cup. W Polsce prawa zaczną obowiązywać od 2020 roku. Aktualnie prawa do wydarzeń w ramach PGA Tour ma Golf Channel Polska.

Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Discovery i PGA Tour poinformowały o nawiązaniu strategicznego partnerstwa, w wyniku którego fani golfa będą mogli uzyskać dostęp do blisko 2000 godzin relacji z 6 tourów oraz blisko 150 turniejów rocznie. Oprócz praw do transmisji imprez PGA Tour w telewizji linearnej na 220 rynkach, partnerstwo zapoczątkuje nowy, dedykowany serwis streamingowy. Do jego stworzenia Discovery wykorzysta doświadczenie w rozwijaniu produktów skierowanych bezpośrednio do konsumenta, w szczególności Eurosport Playera. Nadawca planuje zainwestować we współpracę łącznie ponad 2 mld dol. Kwota ta obejmuje akwizycję praw oraz rozwój wspomnianej platformy OTT, a poziom inwestycji ma rosnąć z roku na rok.

Partnerzy zamierzają nawiązać współpracę z wiodącymi nadawcami i operatorami z myślą o dotarciu do globalnej widowni poza Stanami Zjednoczonymi. Co więcej Discovery planuje wykorzystać potencjał swojego portfolio kanałów i produktów cyfrowych, bazując na bogatej bibliotece materiałów wideo udostępnionych w ramach współpracy przez PGA Tour.

Przedsięwzięciem pokieruje Alex Kaplan, który dotychczas pełnił rolę EVP, Commercial for Eurosport Digital. Z jego pomocą serwis zyskał ponad milion subskrybentów. Przed dołączeniem do Discovery Kaplan pełnił kierownicze role w NBA oraz DirecTV/AT&T. Nowy zespół zarządzający zostanie ogłoszony niebawem. Znajdzie się w nim Thierry Pascal z PGA Tour, odpowiedzialny za dystrybucję.
 

Jest to świetna wiadomość dla wszystkich miłośników golfa na całym świecie. Dzięki nawiązaniu pionierskiej współpracy z PGA Tour, Discovery i Eurosport po raz kolejny staną się miejscem wielkich emocji wokół prestiżowych wydarzeń sportowych. Zakończone niedawno Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang udowodniły, że stoi za nami globalny zasięg, znakomici eksperci, doświadczenie w przygotowywaniu najwyższej klasy transmisji telewizyjnych i tworzeniu rozwiązań skierowanych do konsumenta, a także relacje z partnerami na poziomie lokalnym

– powiedział David Zaslav, prezes Discovery.

Nawiązanie współpracy z silnym, globalnym partnerem, takim jak Discovery, pozwala nam dotrzeć do widowni także poza Stanami Zjednoczonymi oraz otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju. Ogłoszenie partnerstwa z Discovery współgra z niedawnym otwarciem naszych biur w Londynie, Tokio oraz Pekinie - w ten sposób będziemy mogli jeszcze skuteczniej popularyzować tę dyscyplinę oraz wzmocnić jej wartość w oczach sponsorów

– podkreślił Jay Monahan, komisarz PGA TourMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

799 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama