reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat News obchodzi 10. urodziny

dodano: 2018-06-07 13:37 | aktualizacja: 2018-06-07 14:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Polsat News/satkurier.pl

Polsat News 10 lat Dokładnie 10 lat temu, 7 czerwca 2008 roku wystartował kanał informacyjny Polsat News. Początkowo stacja była dostępna poprzez satelitę Hot Bird w formie niekodowanej (FTA). Jej sygnał został zaszyfrowany po kilku miesiącach od startu - 1 marca 2009 roku. Termin uruchomienia Polsat News nie był przypadkowy, gdyż był związany z rozpoczynającymi się wówczas piłkarskimi mistrzostwami Euro 2008.

Polsat News 10 lat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od samego początku dostęp do Polsat News mieli abonenci Cyfrowego Polsatu i sieci kablowej UPC Polska. Z czasem stacja została dodana także do ofert innych polskich operatorów, by stać się powszechnie dostępną. Dziś mogą ją także odbierać m.in. abonenci platform nc+ i Orange TV. Polsat News w momencie startu był szóstym polskim kanałem informacyjnym, po TVN24, TVP Info, Superstacji, TV Biznes i TVN CNBC Biznes.

3 lutego 2014 roku Polsat News rozpoczął nadawanie w HD, stając się piątym kanałem Grupy Polsat w wysokiej rozdzielczości, po Polsat HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD oraz Polsat Film HD.

Do najważniejszych programów emitowanych w Polsat News można zaliczyć: „Wydarzenia”, „Wydarzenia i Opinie”, „Nowy Dzień z Polsat News”, „Graffiti”, „Tak czy Nie”, „Wystarczy Chcieć”, „Śniadanie w Polsat News”, „Państwo w Państwie”, „Wysokie C” i „Interwencja. Taka jest Polska”.

Polsat News to także ludzie, którzy tworzą ten kanał. Wielu z nich współpracuje ze stacją od początku. To na antenie Polsat News widzowie mogą zobaczyć prowadzących od lat związanych z Telewizją Polsat, jak: Dorota Gawryluk, Joanna Wrześniewska-Sieger, Jarosław Gugała, Agnieszka Mosór, Małgorzata Ziętkiewicz czy Marek Horczyczak.

Polsat News i dziennikarze stacji w przeciągu tych 10 lat wielokrotnie zdobywali laury w wielu prestiżowych konkursach i plebiscytach. Wśród nich znalazła się statuetka SAT Kurier Awards 2012 przyznana w kategorii „Kanał tematyczny roku”, podczas odbywających się w dniach 19-21 września 2012 roku w Warszawie targów SAT-DIGI-TV 2012.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Pozycjoner Moteck V-Box II DiSEqC1.2

Tajwański pozycjoner DiSEqC1.2 marki Moteck V-Box II do sterowania siłownikiem...

240 zł Więcej...

Konwerter SCR Unicable AnkaSat ANK 3 Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy marki AnkaSat...

149 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama