reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraiński parlament może zablokować transmisje z MŚ 2018

dodano: 2018-06-09 11:01 | aktualizacja: 2018-06-09 15:48
autor: RO | źródło: mediananny.com

MŚ 2018 Rosja 2018 W Radzie Najwyższej Ukrainy jest rozpatrywana ustawa, która ma zablokować transmisje ze startujących 14 czerwca br. piłkarskich mistrzostw świata. Autorami projektu są posłowie Partii Radykalnej i Samopomocy. W notce wyjaśniającej zawarli tezę: „Aktualnym i efektywnym narzędziem zapobiegnięcia popularyzacji na Ukrainie państwa-agresora jest zakaz transmisji oficjalnych przedsięwzięć w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, które będą rozgrywane w Federacji Rosyjskiej”.

MŚ 2018 Rosja 2018


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ustawa zakazująca została zgłoszona miesiąc wcześniej, zanim prywatna grupa medialna Inter Media Group ogłosiła zakup praw do MŚ 2018. Mecze mają być pokazane na antenie komercyjnych stacji Inter i NTN. Czy Inter wiedział o inicjatywie niektórych deputowanych?

Zauważmy, że w ubiegłym roku z możliwości relacjonowania MŚ 2018 wycofała się Narodowa Społeczna Teleradiokompania Ukrainy (NOTU), będąca nadawcą publicznej stacji telewizyjnej UA:Perszyj.

Mistrzostwa rozpoczynają się 14 czerwca. Reżyser filmowy Ołeh Sencow głoduje w rosyjskim więzieniu od 14 maja i ma zamiar umrzeć tam na rzecz wolności ukraińskich więźniów politycznych. Ukraińscy i europejscy filmowcy wzywają do bojkotu imprezy piłkarskiej, albo chociaż na znak solidarności z Ołeh Sencow, do wywierania nacisku na rosyjskie władze, aby przyśpieszyć rozwiązanie sprawy.

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama