reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Po mundialu TVP Sport pozostanie kanałem otwartym

dodano: 2018-06-13 14:50 | aktualizacja: 2018-06-13 15:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl/satkurier.pl

TVP Sport Na stronie internetowej sport.tvp.pl zamieszczono trzeci już wywiad z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport, z cyklu #zapytajszefatvpsport. Tym razem odpowiada m.in. na pytanie dotyczące obecności TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej także po zamknięciu mundialu.

Marek Szkolnikowski TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wcześniej TVP podała w komunikacie prasowym, że TVP Sport zastąpi TVP Rozrywka w MUX 3 do czasu zakończenia mundialu. Zrodziło to szereg pytań i wątpliwości o dalszą dostępność tego kanału w telewizji naziemnej, biorąc pod uwagę, że negocjacje z EmiTelem ws. MUX 8 się przedłużają.

Czy kanał TVP Sport będzie można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej również po mundialu?

- Prezes Jacek Kurski zrobił wszystko, co obiecał, jeśli chodzi o TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej. Weszliśmy na multipleks 3. Trwają negocjacje z EmiTelem w sprawie MUX 8, ale są one bardzo trudne. Jednak nie wyobrażam sobie, by po mundialu TVP Sport zniknął z naziemnej telewizji cyfrowej. Mam zapewnienie zarządu, że po mundialu pozostaniemy kanałem otwartym - powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Szkolnikowski odniósł się również do wzrostu oglądalności, jaki odnotował kanał TVP Sport zaraz po wprowadzeniu go 7 czerwca do DVB-T:

- Już są pierwsze efekty – w piątek 8 czerwca pobiliśmy rekord dziennego udziału telewizyjnego. Ponad trzy procent, to najlepszy wynik w historii TVP Sport. W trakcie meczu Polska – Chile liderem rynku była oczywiście TVP1, na drugim miejscu był TVP Sport, później długo nic, Polsat, TVN i TVP2. Widać, że jest duże zapotrzebowanie na sport w otwartych kanałach. - I dodał: - To dopiero początek, bo wiele osób jeszcze nie wie, że TVP Sport jest ogólnodostępny. W wielu domach trzeba dekodery jeszcze raz uruchomić i wyszukać programy. Poza tym przyzwyczajenie widza to długofalowy proces, ale jesteśmy przekonani, że to kapitalny ruch. Biorąc pod uwagę organiczną oglądalność TVP Sport z TVP Rozrywka, to jest znacznie wyższa, niż w odwrotnym układzie.

Dyrektor TVP Sport spodziewa się również zwiększonej oglądalności na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej. Na pytanie, czy serwery są przygotowane na duże obciążenie portalu podczas mundialu, odpowiedział:

- Nad tym pracują TVP Technologie i Ośrodek Mediów Interaktywnych. Mecz Polska – Chile oglądało 180 tysięcy użytkowników na stronie sport.tvp.pl i 30 tysięcy w aplikacji mobilnej. Na pewno podczas mundialu pobijemy rekord polskiego internetu i tu nie mam żadnych wątpliwości. Dni z meczami Polaków, kiedy będą dostępne alternatywne transmisje z komentarzem „izaka”, mogą być absolutnie rekordowe. Mamy zapewnienie, że serwery są przygotowane na bardzo duży ruch na stronie i liczymy, że nie będzie żadnych kłopotów technicznych.

Zobacz cały wywiad z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...
reklama