reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nie będzie zakazu Mundialu na Ukrainie

dodano: 2018-06-13 18:01
autor: RO | źródło: rbc.ua/unian.net

MŚ 2018 Rosja 2018 Rada Najwyższa Ukrainy nie włączyła do porządku obrad projektu uchwały zakazującej nadawania na Ukrainie piłkarskich mistrzostw świata, które rozpoczynają się w Rosji już 14 czerwca. Powodem była niewystarczająca liczba posłów głosujących za włączeniem projektu – tylko 142 wydało zgodę z 226 niezbędnych.

piłka nożna futbol bramka gol


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Projekt rezolucji o niedopuszczeniu transmisji na Ukrainie mistrzostw świata w piłce nożnej nie został uwzględniony w porządku dziennym, gdyż nie było wystarczającej liczby głosów. Najbliższy tydzień plenarny to piłka nożna

- napisała na Facebook'u deputowana narodu Olga Czerwakowa.


W maju br. do Rady Najwyższej Ukrainy trafił projekt ustawy, który miał zablokować transmisje MŚ 2018 na Ukrainie. Autorami projektu byli posłowie Partii Radykalnej i Samopomocy. W notce wyjaśniającej zawarli tezę: „Aktualnym i efektywnym narzędziem zapobiegnięcia popularyzacji na Ukrainie państwa-agresora jest zakaz transmisji oficjalnych przedsięwzięć w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, które będą rozgrywane w Federacji Rosyjskiej”.

Oficjalnym nadawcą MŚ 2018 na Ukrainie jest grupa medialna Inter Media Group. Nadawca wyemituje wszystkie spotkania na swoich kanałach telewizyjnych Inter i NTN. Z uwagi na wymagania 2018 FIFA World Cup, przekaz satelitarny kanałów będzie zaszyfrowany w systemie BISS.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

699 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama