reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Ukrainie wyłączają telewizję publiczną za długi

dodano: 2018-06-21 18:29
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Telewizja Ukraina Rosja Krym Największa publiczna stacja telewizyjna na Ukrainie UA:Perszyj jest wyłączana w niektórych miastach kraju. Wynika to z faktu, że Narodowa Społeczna Teleradiokompania Ukrainy (NOTU) nie płaci państwowemu koncernowi RRT za naziemną transmisję analogową.

Perszyj Nacionalnyj


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dług wobec RRT wynosi 75,12 mln hrywien (ok. 11 mln zł). Z oświadczenia nadawcy wynika to, że budżet Ukrainy przeznaczał niewystarczające środki na utrzymanie sygnału analogowego. NOTU wielokrotnie zwracała się do rządu o krytycznej sytuacji z powodu niedofinansowania, co może doprowadzić do wyłączenia kanału drogą naziemną.

Nadawanie analogowe UA:Perszyj jest przerywane codziennie od 6:00 do 18:00 w miastach: Białopole, Winnica, Dniepr, Kijów, Kowel, Odessa, Tarnopol i Czernihów. Taka sytuacja potrwa do momentu, aż nadawca spłaci zadłużenie dla RRT. Obecnie w wymienionych miastach można odbierać stację cyfrowo w ramach DVB-T2 operatora Zeonbud, a także w sieciach kablowych i z satelity Amos 3 (4°W).

Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama