reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kazachstan ograniczy reklamy komercyjne

dodano: 2018-06-30 12:33
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Kazachstan W Kazachstanie stacje telewizyjne i radiowe będą stopniowo ograniczać ilość reklamy komercyjnej w pasmach wieczornych, podała agencja Kazakhstan Today. Deputowani Mażylisu przyjęli nowe zasady.

Reklama


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odpowiednie wymogi nakłada projekt ustawy „O wprowadzeniu zmian i uzupełnień do niektórych aktów ustawodawczych w zakresie reklamy” przyjętej przez deputowanych Mażylisu (izby niższej parlamentu). Zgodnie z dokumentem, proponowana od 1 stycznia 2019 roku wielkość reklamy ma zostać pomniejszona o ponad 20%.

Projekt ustawy wprowadza też normę o nieodpłatnym umieszczaniu reklam społecznych w telewizji i radiu, których przewiduje się do 10 spotów dziennie. W reklamie społecznej znikają ograniczenia na wykorzystanie wizerunku dzieci.

Wcześniej informowane, że przyjęcie ustawy zabraniającej reklamowania leków podczas audycji telewizyjnych i radiowych doprowadzi do spadku dochodów federalnych i regionalnych nadawców w Federacji Rosyjskiej.

Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum AX Lion 2-M

Najnowszy i tani odbiornik DVB-T/T2 firmy AX Technology dla Naziemnej...

99 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...
reklama