reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Programy RTL pozostaną FTA

dodano: 2018-08-06 09:45
autor: RO | źródło: parabola.cz

RTL Niemieckie kanały komercyjne, zwłaszcza RTL, będą nadawać w najbliższych latach bezpłatnie za pośrednictwem satelity i sieci kablowych. Niemiecki magazyn Digital Fernsehen pisze o tym w swoim wydaniu 9/18.

RTL Deutschland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bezpłatny przekaz niemieckich stacji komercyjnych w rozdzielczości SD miał się zakończyć najpóźniej do końca 2022 roku. Obecnie nastąpiła znacząca zmiana w tym kierunku. - Zakończenie dystrybucji SD po roku 2022 nie jest planowane, niezależnie od rozwoju naszej oferty HD, powiedział rzecznik prasowy RTL dla Digital Fernsehen.

Zaszyfrowanie niemieckich stacji było bliskie w 2007 roku. Wówczas opracowano projekt Dolphin/Entavio dla stworzenia platformy dwóch największych grup nadawczych w kraju. Niemiecki Urząd Antymonopolowy zgadza się z projektem pod warunkiem, że emisja darmowa będzie trwała do końca 2022 roku.

RTL i inne kanały komercyjne uruchomiły w 2009 roku zaszyfrowaną dystrybucję w rozdzielczości HD. Lepsza jakość techniczna obrazu i dźwięku oferowana jest widzom w cenie 5,75 euro miesięcznie.

Odejście od otwartej emisji SD byłoby ogromną stratą dla komercyjnych nadawców. Widzowie straciliby możliwość oglądania ulubionych programów i stacji bez opłat. Kanały dzięki widowni generują wysokie przychody z reklam.

Grupa medialna ProSiebenSat.1 skłania się ku dalszej dystrybucji programów SD zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorców.

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama