reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zagraniczne kanały na Ukrainie po ukraińsku?

dodano: 2018-09-11 17:32
autor: RO | źródło: mediananny.com

hrywna Na Ukrainie trwają dyskusje w sprawie nowych zasad adaptacji zagranicznych kanałów telewizyjnych. Pomysł zainicjowała Narodowa Rada ds. telewizji i radia, która chce obowiązkowego uruchamiania ukraińskich ścieżek dźwiękowych. Temat omawiano na konferencji Telecom Ukraine 2018 w Odessie.

Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe zasady zmuszą wielu zagranicznych nadawców do wycofania się z ukraińskiego rynku. Proponowane zmiany mają zobowiązać nadawców w płatnej telewizji (łącznie ok. 173 kanałów na Ukrainie) do tłumaczenia emitowanych treści na język ukraiński bez okresu przejściowego. Doprowadzi to do tego, że kanały telewizyjne opuszczą rynek, ponieważ ekonomicznie nie będzie to opłacalne.

Nadawcy zagraniczni czerpią środki z opłat abonamentowych. Same inwestycje pochłaniają znacznie więcej niż można otrzymać z systemu płatnej telewizji na Ukrainie. Uruchomienie ścieżek dźwiękowych w języku państwowym może kosztować nadawców jedynie 3-5 mln hrywien (400–660 tys. zł).
 

Zdublowanie zawartości na język ukraiński nie jest takie drogie – to 3-5 mln hrywien. Dochody z dystrybucji kanałów, które dzisiaj rozpowszechniamy (kanały grupy Viacom – red. mediananny.com), pozwalają to zrobić. Dumping jest nie tylko w telekomunikacji, ale również na rynku właścicieli praw autorskich. Dla przykładu, jeden nasz Nickelodeon kosztuje jak pakiet kanałów Viasat

- powiedział przewodniczący oddziału dystrybucji w grupie medialnej 1+1 Media, Iwan Primakow.

1+1 Media odpowiada na Ukrainie za adaptację na język ukraiński dwóch kanałów koncernu Viacom. To Paramount Comedy i Spike.
 

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...
reklama