reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prezydent Mołdawii nie zablokował rosyjskiej telewizji

dodano: 2018-11-10 12:14 | aktualizacja: 2018-11-10 12:27
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Stop Prezydent Mołdawii Igor Dodon ponownie odmówił podpisania szeregu zaaprobowanych przez krajowy parlament projektów ustawy. Jedna z nich wprowadza nowy kodeks o nadawaniu telewizyjnym i radiowym, która ogranicza w Mołdawii dystrybucję rosyjskich kanałów.

Rosyjska telewizja Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W związku z tym, wiceprzewodniczący sprawującej rządy Partii Demokratycznej, były minister sprawiedliwości Władimir Czebotar oświadczył, że Dodon może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej, ponieważ jego działania mogą zostać zinterpretowane jako zagarnięcie władzy, pisze agencja TASS.

Echo Moskwy dodaje, że mołdawski parlament ponownie przyjął nowy kodeks o telewizji i radiofonii, przewidujący ograniczenia w retransmisji rosyjskich kanałów telewizyjnych.

Parlament Mołdawii zaczął rozpatrywać dany projekt ustawy pod koniec zeszłego roku. Już wtedy Igor Dodon oświadczał, że będzie blokował inicjatywę. Po przyjęciu kodeksu przez Mołdawski Trybunał Konstytucyjny został uznany za zgodny z prawem, ale nawet później nie był podpisany przez prezydenta kraju.

Dokument zakazuje nadawania kanałów telewizyjnych i radiowych, emitujących treści informacyjne, informacyjno-analityczne, wojenne i polityczne z krajów, które nie ratyfikowały Europejskiej konwencji o telewizji ponadgranicznej. Rosja jest w grupie tych krajów.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Antena radiowa Maximum FM+DAB

Jedyna antena do odbioru równocześnie analogowego radia FM i cyfrowego...

110 zł Więcej...
reklama