reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prezydent Mołdawii nie zablokował rosyjskiej telewizji

dodano: 2018-11-10 12:14 | aktualizacja: 2018-11-10 12:27
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Stop Prezydent Mołdawii Igor Dodon ponownie odmówił podpisania szeregu zaaprobowanych przez krajowy parlament projektów ustawy. Jedna z nich wprowadza nowy kodeks o nadawaniu telewizyjnym i radiowym, która ogranicza w Mołdawii dystrybucję rosyjskich kanałów.

Rosyjska telewizja Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W związku z tym, wiceprzewodniczący sprawującej rządy Partii Demokratycznej, były minister sprawiedliwości Władimir Czebotar oświadczył, że Dodon może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej, ponieważ jego działania mogą zostać zinterpretowane jako zagarnięcie władzy, pisze agencja TASS.

Echo Moskwy dodaje, że mołdawski parlament ponownie przyjął nowy kodeks o telewizji i radiofonii, przewidujący ograniczenia w retransmisji rosyjskich kanałów telewizyjnych.

Parlament Mołdawii zaczął rozpatrywać dany projekt ustawy pod koniec zeszłego roku. Już wtedy Igor Dodon oświadczał, że będzie blokował inicjatywę. Po przyjęciu kodeksu przez Mołdawski Trybunał Konstytucyjny został uznany za zgodny z prawem, ale nawet później nie był podpisany przez prezydenta kraju.

Dokument zakazuje nadawania kanałów telewizyjnych i radiowych, emitujących treści informacyjne, informacyjno-analityczne, wojenne i polityczne z krajów, które nie ratyfikowały Europejskiej konwencji o telewizji ponadgranicznej. Rosja jest w grupie tych krajów.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AXAS E4HD

Tani odbiornik satelitarny HD z E2 z wyświetlaczem, czytnikiem kart,...

349 zł Więcej...

Antena TELE System TEF80R grafit

Nowa, włoska antena podświetlana znanej firmy TELE System, z nowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

630 zł Więcej...
reklama