reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NHK BS4K i NHK BS8K wystartują 1 grudnia

dodano: 2018-11-27 15:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NHK/satkurier.pl

NHK BS4K NHK BS8K Zgodnie z zapowiedziami, 1 grudnia 2018 roku NHK uruchomi dwa nowe kanały NHK BS4K i NHK BS8K. Ten japoński nadawca publiczny rozwija systemy obrazów 8K już od 1995 roku, a NHK BS8K będzie pierwszym na świecie kanałem w tej rozdzielczości. Docelowo w NHK BS8K będzie można oglądać transmisje z Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

NHK BS8K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NHK BS8K jest pozycjonowany jako flagowy kanał do oglądania treści o najwyższej jakości obrazu, z dźwiękiem 22.2-kanałowym i najbardziej atrakcyjnymi treściami. Programy mają zapewnić widzom poczucie pełnego zanurzenia w każdej scenie, dając wrażenie obecności na stadionie lub w sali koncertowej, lub patrzenia bezpośrednio na arcydzieła w muzeum sztuki. Treści muzyczne będą obejmowały koncerty trzech największych na świecie orkiestr, w tym Wiener Philharmoniker. Wśród programów dokumentalnych znajdą się takie o arcydziełach w Luwrze i o pracach Katsushiki Hokusaia. Nie zabraknie seriali telewizyjnych i programów przyrodniczych oraz, we współpracy z NASA, widoku na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. NHK BS8K będzie nadawany od 10:00 do 22:10, około 12 godzin dziennie.

NHK BS4K jest pozycjonowany jako bazowy kanał dla treści UHD. Pierwszą audycją będzie transmisja na żywo z Antarktydy. Oprócz specjalnych programów 4K, zróżnicowana oferta tego kanału obejmie również wersje 4K popularnych programów HD emitowanych obecnie na pozostałych antenach NHK. Cenne archiwa wideo zostały cyfrowo zremasterowane do 4K HDR, aby w pełni poprawić kolory i luminację. NHK BS4K będzie nadawany od 6:00 do 24:00, przez 18 godzin dziennie.

Więcej na temat 8K można przeczytać w wydaniu magazynu SAT Kurier 9-10/2018.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

469 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...